VI NIEDZIELA WIELKANOCNA –14.05.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
  2. Dzisiaj o godz. 10.00 z klas III A i B przystąpią/ły do Pierwszej Komunii Św. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Codziennie
    w „Białym tygodniu” będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św. o 18:00.
  3. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli drugą grupę dzieci, z klas III C i D, które przyjmą po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy św. o 10:00 – prosimy, aby pozwolić rodzicom i bliskim dzieci w przeżyciu tego święta, przyjdźmy na inną godzinę, prosimy też pamiętać, że ławki będą zarezerwowane dla rodzin dzieci. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej będzie w piątek od 16:00 a ich rodzice i chrzestni prosimy, aby wyspowiadali się podczas Mszy świętych.
  4. W tygodniu obchodzimy:

– we wtorek 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

– w czwartek 18.05. – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

– za tydzień w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Na nowej części cmentarza przybywa grobów. Wykonywane są na niej przez parafię sukcesywnie kolejne części chodników i alejek. W tych dniach parafia prowadzi nową inwestycję. Otóż dla wygody osób dbających o groby i nawiedzających nasz cmentarz jest na jego nowej części układany wodociąg wraz z kilkoma studzienkami i kranami do pobierania wody. Prace wykonuje niezawodna firma Pana Łukasza i Tadeusza Sowika - naszych parafian – bardzo im dziękuję za sprawną pracę.
  2. W ramach inwestycji wykonane też zostały obrzeża wokół rabat w Ogrodzie Dialogu. Wszystkie te prace zrobiliśmy dzięki Waszym ofiarom – Bóg zapłać.
  3. Wczoraj gościliśmy w Ogrodzie Dialogu i kościele pierwszą grupę pielgrzymów z Kielc, którzy przybyli, aby modlić się o pokój, mamy też kolejne zgłoszenia. Tym bardziej my sami jako parafianie winniśmy modlić się o pokój tak jak tego chciała Maryja objawiając się w Fatimie czy Lourdes. Potrzebujemy osób w różne dni tygodnia od czerwca do sierpnia do prowadzenia różańca – modlitwy o pokój przy kamiennym różańcu w Ogrodzie Dialogu – można zapisać się na listę w zakrystii.
  4. Trwają zapisy na nową pielgrzymkę w czerwcu. Po drodze do słynnego sanktuarium maryjnego w Belgii (Banneaux - miejsce objawień Matki Bożej Ubogich) zatrzymamy się w Berlinie przy grobie ks. Zienkowskiego. Zwiedzimy także słynna katedrę w Akwizgranie – szczegóły są podane na plakacie.
  5. W najbliższy piątek, będziemy się modlić przy kapliczce w Chrustach o 19:00 a w sobotę w Pasiece Wałowskiej także o 19:00 w intencji mieszkańców tych wiosek.
  6. Informujemy, że Sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży zgodnie z podanym już wcześniej terminem tj. 1 czerwca o godz. 18.00.
  7. Przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  8. Dzisiaj mamy promocję książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio.
    Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Andrzeja Rzecznika z pl. Piłsudskiego, +Ryszarda Szymańskiego z ul. Niepodległości, +Krystynę Ciołek z ul. Zwolińskiego, +Jadwigę Mirowską z ul. Tomaszowskiej i +Teresę Zofię Woźniak z ul. 1 Maja. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …