V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.04.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. Od V niedzieli WP zasłaniamy krzyże i obrazy. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną – dzisiaj o godz. 17:15

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9:00 i 17:15 – w najbliższy piątek będziemy mieli na tym nabożeństwie tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta: szczególnie Policji, Straży Miejskiej, Rycerzom Kolumba, skautom, ks. Grzegorzowi i naszym księżom, p. organiście, osobom prowadzącym rozważania, siostrom zakonnym, lektorom i ministrantom oraz gościom z Ukrainy i wszystkim, którzy tak licznie się zgromadzili.

1. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień - będziemy błogosławić palmy. W Niedzielę Palmową będzie u nas w kościele dla dzieci konkurs na największą palmę oraz tę najładniejszą. Postarajcie się całą rodziną je przygotować. Prosimy przyjść z palmami pod krzyż na skwerze przed Mszą św. ok. 11.20.
  2. Prosimy nie odkładać spowiedzi przed świętami na ostatni moment. Przypominamy, że w Triduum Paschalne, poza wyjątkowymi przypadkami nie będziemy spowiadać!
  3. Bóg zapłać za ofiary na Tace inwestycyjna
  4. Odstąpimy deski z budowli ok. 3 m3 oraz dębowe deski na meble, podłogi itp.
  5. Przypominamy o akcji „Paczka dla Ukrainy”. Szczegóły są podane na Tablicy.
  6. Dziękujemy p Burmistrzowi Piotrowi Irli za ustawioną toaletę przy cmentarzu od strony ul. Solidarności, będzie ona służyła wszystkim mieszkańcom i gościom
  7. Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza dzisiaj od godz. 10:00 na "Wielkanocny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła" – będzie on w Jatkach miejskich.
  8. W sobotę Maturzyści z naszych szkół jadą na Diecezjalne spotkanie na Jasnej Górze – bliższe informacje można uzyskać u katechetów i w zakrystii.
  9. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Barbary Chojnackiej z ul 1 Maja, +Mariana Fabijańskiego z ul. Słowackiego, +Krystyny Golizda z ul. Polnej i +Konrada Milczarek z ul. Katowickiej. Pomódlmy się za nich i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …