UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. zwaną Zielonymi Świątkami, za udział we wspólnym śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Kończy się także okres Wielkanocny oraz czas spowiedzi wielkanocnej i Komunii św.
  2. Jutro - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  3. Zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo majowe. W środę ostatnie takie nabożeństwo. Bóg zapłać wszystkim, którzy dekorowali kapliczki i krzyże przydrożne oraz modlili się przy nich. Od czwartku przez cały czerwiec będziemy odprawiać nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będzie ono po Mszy św. o 18.00.
  4. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10:00 będziemy modlić się za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Naszą modlitwa ogarniemy tez całe nasze miasto. Podczas tej Mszy św. oraz o 11:30 dwie grupy dzieci będą miały Pierwsza rocznicę Komunii św.
  5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

- w środę 31.05.– Święto Nawiedzenia NMP.

- w czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wtedy też o 18:00 ks. Bp. Wojciech Osial udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

1. Już informujemy, ze 12 czerwca (poniedziałek) będziemy mieli bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii, przyjedzie do nas Radio Maryja i telewizja TRWAM. Będzie transmisja od nas Mszy św. o 18:00 a potem audycja „Rozmowy niedokończone”. Proszę abyśmy licznie uczestniczyli w tej Mszy św. Zaprośmy także inne osoby.
  2. Dziękujemy Radzie naszego miasta za przyjęcie uchwały dotyczącej osoby św. Jana Pawła II. Szczególnie Bóg zapłać składamy inicjatorom tej ważnej i aktualnej uchwały - radnym z PIS.
  3. Każdy widzi jak dzisiaj potrzeba modlitwy o pokój tak jak tego chciała Maryja objawiając się w Fatimie czy Lourdes. Chcemy w czerwcu, lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku codziennie modlić się w tej intencji szczególnie o 17:15 modlitwą różańcową przy kamiennym różańcu w Ogrodzie Dialogu. Potrzebujemy osób do prowadzenia tej modlitwy– można zapisać się na listę w zakrystii.
  4. W pierwszy czwartek pamiętamy o modlitwie o nowe powołania. W pierwszy piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 7:00, tak w piątek jak i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jak co miesiąc z racji I-szej soboty będzie też nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w kaplicy Dusz Czyśćcowych po Mszy św. o 8:00.
  5. Na stoliku przed kancelarią można nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Henryka Ryszarda Lemańskiego z DPS-u w Ossowicach, +Kazimierza Stanisława Ołtarzewskiego i +Alicji Apolonii Bień z ul. Zwolińskiego. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….