UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021 r.- OGLOSZENIA

  1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla zachęca każdego do postawienia sobie pytania: Kto jest Królem mego życia? To srebrne serce – voto, które jest przy ołtarzu przypomina, że w 1933 r. nasza parafia został poświęcona Chrystusowi Królowi. Po mszy św. o 10.00 odnowimy Akt poświecenia, z czym związana jest możliwość uzyskania odpustu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Naszemu panu organiście, chórowi oraz zespołom muzycznym składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich posługę w parafii.

- w czwartek – 25.11 – wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), podczas Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencjach z nowenny oraz za nasze siostry nazaretanki.

  1. Siostry nazaretanki zapraszają na skupienie Stowarzyszenia Najśw. Rodziny dla małżeństw i osób samotnych, które odbędzie się w następną niedzielę w kościele od 15.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  2. W komunikacie z ostatniego posiedzenia Biskupi Polscy odnieśli się również do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W pełni poparli… stanowisko przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego stanowczo potępiające wykorzystywanie dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. „Biskupi przypominają, że w wielu wypadkach migranci są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych”. Biskupi wyrazili jednocześnie wdzięczność funkcjonariuszom służb mundurowych, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Policji, „którzy w tej bardzo trudnej sytuacji ofiarnie wypełniają powierzony im obowiązek obrony naszych granic i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkającym na terytorium Polski”.
  3. Za tydzień będzie I-sza niedziela adwentu.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
  5. Siostry Misjonarki zapraszają do Miasteczka na dni skupienia – szczegóły na plakacie.
  6. Na stoliku przed kancelarią jest do nabycia prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym jest płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym w sobotę ks. Janie Masze – męczenniku z czasów wojny. A w Niedzieli polecamy artykuł o Cudownym medaliku.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wacława Sitarka z ul. Księże Domki, +Haliny Woźniak z ul. Ogrodowej, Ireny Cała i +Sebastiana Stanisławka z ul. Solidarności. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …