UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022 r. - OGŁOSZENIA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla zachęca każdego do postawienia sobie pytania: Kto jest Królem mego życia? To srebrne serce – voto, które jest przy ołtarzu przypomina, że w 1933 r. nasza parafia został poświęcona Chrystusowi Królowi. Po mszy św. o 10.00 odnowimy Akt poświecenia, z czym związana jest możliwość uzyskania odpustu.
 2. Zapraszamy dzisiaj na Modlitwę różnicową za naszych zmarłych o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – 21.11 – wspomnienie Ofiarowania NMP.

- we wtorek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Naszemu panu organiście, chórowi oraz zespołom muzycznym składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich posługę w parafii.

- w piątek – 25.11 – wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), podczas Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencjach z nowenny oraz za nasze siostry nazaretanki.

 1. Za tydzień będzie I-sza niedziela adwentu.
 2. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną.
 3. W Ogrodzie Dialogu jest „Krąg pokoju” – kamienny różaniec modlitwy o pokój. Każdy paciorek może mieć swojego sponsora. Kilka z nich już ich ma, przy Grocie z Lourdes została umieszczona Tablica z ich nazwiskami. Po zebraniu wszystkich sponsorów będzie już na stałe umieszczona tablica ze stali nierdzewnej. Zapraszam chętnych do sponsoringu. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza i w kancelarii.
 4. Wczoraj w kaplicy seminaryjnej w Łowiczu odbyła się uroczystość promowania nowych ceremoniarzy. W grupie 30 lektorów z całej diecezji, którzy przyjęli nową funkcję są nasi: Filip Gorzka, Mikołaj Sitarek, Maksymilian Młynarczyk. Gratulujemy im
 5. życzymy, aby ta nowa funkcja była dla nich radością a dla nas ich posługa pozwalała lepiej przezywać liturgię.
 6. Za tydzień w niedzielę będzie kolejne spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej, o godzinie 11.00 a później Msza święta.
 7. Na stoliku przed kancelarią jest do nabycia prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Oskarżany niesłusznie” a w Niedzieli artykuł „Czy homilie mogą być ciekawe”.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Kazimierza Janasa z ul. Zwolińskiego. Za niego i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …