RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA - W NASZEJ PARAFII

Różaniec Do Granic Nieba” - narodowa mobilizacja w intencji obrony życia - RadioMaryja.pl

 
OSTATNI DZIEŃ RÓZANCA DO GRANIC NIEBA - DZISIAJ ZAWIERZMY SIĘ SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ
Zapraszamy Ciebie  wniedzielę na 21:00 na wspólny Apel Jasnogórski, którym zakończymy nasze 8 dni Różańca do granic nieba. Wtedy też wypowiemy słowa Aktu zawierzenie się Sercu Jezusowemu i Matce Bożej.
Akt zawierzenia Matce Bożej, sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego
Matko Boża, Niepokalana Maryjo!Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości.Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twojego Syna i zawsze zwyciężasz.Spraw więc, Wspomożycielko wiernych, by moja rodzina, parafa i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.
Akt zawierzenia Sercu Jezusowemu
Ja,... oddaję się i poświęcam Boskiemu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Oddaję Mu swoją osobę i życie swoje, uczynki, przykrości i cierpienia, żeby żadnej cząstki swego jestestwa więcej nie używać, jak tylko dla Jego czci, miłości i chwały. Taka jest nieodwołalna wola moja, żeby całkowicie do Niego należeć, i wszystko czynić z miłości ku Niemu, wyrzekając się całym sercem wszystkiego, co by się Jemu nie podobało. Dlatego Ciebie, Najświętsze Serce, obieram sobie za jedyny przedmiot mej miłości, za opiekuna mego życia, za rękojmię mego zbawienia, za lekarstwo za moją ułomność i niestałość, za wynagrodzenie za moje grzechy całego życia i za pewne schronienie w chwili mej śmierci. Bądź przeto, Serce pełne dobroci, moim usprawiedliwieniem wobec Boga, Twojego Ojca, i odwróć ode mnie strzały słusznego gniewu Jego. O Serce pełne miłości, w Tobie pokładam całą ufność moją, albowiem wszystkiego się obawiam ze strony mojej skłonności do czynienia zła, natomiast wszystkiego się spodziewam od Twojej dobroci. Dlatego zniszcz we mnie wszystko, co Tobie może się nie podobać lub sprzeciwiać. Niech czysta miłość Twoja, tak głęboko wniknie w moje serce, bym nie mógł zapomnieć o Tobie, ani też oddalić się od Ciebie. Błagam Cię przez wszystką dobroć Twoją, by imię moje zapisane było w Tobie, gdyż to tylko pragnę uważać za szczęście swoje i swoją chwałą, żeby żyć i umierać jako Twój wierny sługa. Amen.
https://youtu.be/C6BcIJrbA_o

 

W tym niezwykle trudnym momencie w naszej Ojczyźnie i Kościele bardzo prosimy włączcie się w intensywne wołanie do Boga w ramach ogólnopolskiego: Różańca do Granic nieba w dniach od 1 do 8 listopada.

Prosimy o modlitwę i podejmowanie pokuty w intencji wypełnienia Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny.

Przede wszystkim nasze zadanie to:

a) maxymalne nagłośnienie całej akcji. W tym celu gdzie tylko możliwe i do wszystkich swoich znajomych (na swoim FB, stronie, SMS, w komentarzach na stronach FB innych osób, czy też na Onecie, WP, w mailach, itp.) umieszczajcie i przesyłajcie linki do filmowego zaproszenia do tej modlitwy.

Są 3 propozycje spotów w zalecanej kolejności:

https://youtu.be/r1hmf3diLqY

www.youtube.com/watch?v=bs1nGAbMKR0&feature=share&fbclid=IwAR37qHx_BmF6VAMtO_bkscRGVsGKFUfpRZFyHtamdg21k0If1q1V3-eofTw

https://www.youtube.com/watch?v=x0bkX2uHttw&feature=share&fbclid=IwAR1AWTsfbWm4x9FwSs_lf4MmdtBlaG-L2uCfTGqQKlF0qyeqbDaNIKmAPp8

www.youtube.com/watch?v=SpJkGw45EI4

b) Najważniejsza jednak będzie modlitwa: w domu lub we wspólnocie.

Różaniec Do Granic Nieba trwa 8 dni, całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę. W zależności od sytuacji modlitwę przeżywamy w parafii lub innych dostępnych miejscach, w domu, pod przydrożnym krzyżem. Odmawiajmy także Różaniec Święty (wszędzie!) co najmniej jedną część – Bolesną. Materiały pomocowe można znaleźć na: www.rozaniecdogranic.pl

 

W naszej parafii codziennie od 1 do 8 listopada zapraszamy na:

12:00 – Anioł Pański (w Kaplicy Dusz Czyśćcowych)

15:00 – Godzina Miłosierdzia (przy pomniku św. Jana Pawła II)

17:30 – Tajemnice Bolesne Różańca św. (w naszym kościele)

21:00 – Apel Jasnogórski (przy pomniku św. Jana Pawła II)

W czasie modlitwy przyjmij wewnętrzną postawę uniżenia przed Bogiem. Nie przeżywaj modlitwy, jako „cudownego zaklęcia”, Bóg Ojciec jest całkowicie wolny w swoich decyzjach, On decyduje jakie łaski nam ofiaruje, my Jego dzieci ufamy i wszystko przyjmujemy.

Poniżej link do propozycji modlitwy:

file:///C:/Users/PROBOS~1/AppData/Local/Temp/Rozaniec_Do_Granic_Nieba_modlitwa.pdf

Na bieżaco na naszym parafialnym FB będziemy umieszczać propozycje rozważań i modlitw.

 

DLACZEGO RÓZANIEC DO GRANIC NIEBA?

W Polsce niemal każda rodzina może mieć bliskich, którzy odeszli jeszcze przed narodzeniem i często nikt o nich nie pamięta.

Dzieci, które nie mają imion, których nikt nie uznał, nie przygarnął - całkowicie wykluczone z rodziny. Dzieci nienarodzone, które nie przyszły na świat, bo im na to nie pozwolono.

Jest też wiele dzieci, które nie przyszły na świat z przyczyn naturalnych.

Chcemy zaprosić do modlitwy, która ma pomóc ukoić ból, który nie raz pojawia

się po wielu latach.

 

Oktawa przebaczenia i uzdrowienia

W trzecią rocznicę Różańca do Granic organizatorzy ruszają z nową akcją. Tym razem będzie trwała aż osiem dni; od 1 do 8 listopada. Ale to nie jedyne różnice.

W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych bliskich - wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta - będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.

W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuć, że są członkami naszych rodzin - synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie - to tak, jakby nadać im po latach obywatelstwo. Pragniemy głośno wołać o ich wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem.

Zachęcamy też, aby ofiarować odpust zupełny za dusze, które cierpią w czyśćcu z powodu grzechów przeciw życiu - dodaje Bodasiński.

Specjalnie na to wydarzenie zostanie ułożona modlitwa, w której będzie zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin.

Po odmówieniu modlitwy na cmentarzu, 1 listopada, organizatorzy zachęcają do zapalenia poświęconego znicza.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone też są wszystkie polskie parafie, a także kościoły polonijne. Zapraszamy do rejestracji parafii na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Każda parafia może stać się punktem modlitwy, w którym przez 7 dni – od 2 do 8 listopada, będzie trwała codzienna modlitwa pokutna

Na te dni mamy też przygotowane rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej - proponuje Agnieszka Kminikowska, specjalista od PR w fundacji Solo Dios Basta - teksty rozważań będzie można ściągnąć ze naszej strony internetowej.

 

Przyłącz się do akcji!

Jeśli z różnych powodów w Waszych kościołach nie będą mogły odbyć się nabożeństwa pokutne, to zapraszamy Was, byście organizowali je sami w założonych przez siebie punktach modlitwy - przy kaplicy przydrożnej, pod krzyżem, w salce katechetycznej, w hali sportowej, we własnym domu lub gdziekolwiek indziej.

Jaką konkretnie formę przyjmie Różaniec do Granic, naprawdę zależy od nas wszystkich.

Musimy również mieć na uwadze obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Zwracamy się z ogromną prośbą, aby respektować zarządzenia władz i zachować wszelką ostrożność. Chcemy z całą mocą podkreślić, że gdziekolwiek będzie można nam przebywać w tych dniach, nasza szczera modlitwa z głębi serca napewno zostanie przyjęta!

Prosimy, by o informować o Różańcu wszystkie osoby ze swojego otoczenia – rodzinę, znajomych, księży, wiernych. Prosimy też o naklejanie plakatów i rozdawanie ulotek pobranych z naszej strony. Zachęcamy też do udostępniania znajomym postów w mediach społecznościowych. Przysyłajcie nam filmik zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Można zrobić naprawdę dużo, a my za wszystko już.

 

Mamy też w sercu osoby cierpiące, przykute do łóżka, uzależnione od decyzji innych, wykluczone. I Wy możecie przeżyć Różaniec do Granic Nieba tak samo głęboko jak inni. Wiemy jak wielką wartość w oczach Boga ma Wasza modlitwa.

Zapraszamy Was i potrzebujemy Was.
 

Duchowe owoce

Różaniec do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny - przekonuje Maciej Bodasiński- wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie. Przyjęcie pokoju Bożego w życiu pojedynczych osób, rodzin i całego społeczeństwa.

Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju.

 

MODLITWY W NASZYM KOŚCIELE:

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – Anioł Pański godz. 12:00

(Kapłan przewodniczy od pulpitu -należy włączyć nagłośnienie na zewnątrz,

zapalić świece przed ołtarzem oraz światła w kościele – „Adoracja”)

 1. Rozpoczęcie: W imię Ojca ……

Pan z Wami …….

 1. Wprowadzenie:

Co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kolejne dni pamiętamy o bliskich zmarłych. Oddajemy cześć poległym na wojnach i w czasie powstań. Mogiły toną w kwiatach i zniczach. Ale mamy też bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić. Dzieci. Ludzie. Miliony dusz, na marginesie naszych wspomnień, bo często są wypierani z pamięci. Poprzez naszą modlitwę w ramach Różańca do granic nieba, teraz w południe przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć i pamiętac o nich. Słowami modlitwy Anioł Pański będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić. Ponadto zwrócimy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych zmarłych w sposób naturalny lub zmarłych tuż po porodzie, z prośbą o wstawiennictwo, za nami u Boga. W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

 1. Modlitwa do Boga Ojca:

Chcemy teraz modlić się słowami: Bądź uwielbiony Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, Stwórco wszelkiego stworzenia. Ty jesteś Miłością i Źródłem miłości. Dziękuję Ci, żeś mnie tak cudownie stworzył! Dziękuję Ci także za życie członków mojej rodziny, gdyż każdy człowiek jest wyrazem Twojego błogosławieństwa dla mnie, mojej ojczyzny i całego świata. Niestety my, grzesznicy, często nie potrafimy przyjąć, a niekiedy nawet wprost odrzucamy ten Owoc Twojej miłości. Dlatego bardzo przepraszam Ciebie za każdą zniewagę, jakiej dopuściłem się odrzucając dar życia. Przepraszam za każde odrzucone przez moich Rodaków dziecko poczęte, które jest przejawem obfitości Twojego miłosierdzia dla rodziców, krewnych i całego narodu. Przepraszam Cię za każdego człowieka, który w jakikolwiek sposób przyczynił się do odrzucenia miłości objawionej w zaistnieniu nowego życia. Proszę o łaskę przebaczenia dla mnie, dla mojej najbliższej rodziny, dla moich przodków i potomków. Jednocześnie pragnę przyjąć do swego serca każde poczęte, a odrzucone życie. Przyjmuję te dzieci, którym choć nie dano przyjść na ten świat, to jednak żyją przed Twoim Obliczem. Nadaję im prawa mojej rodziny i obywatelstwo mojej Ojczyzny. Przebacz nam i udziel daru jedności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 1. Modlitwa skierowana do dzieci:

Wszystkie dzieci nienarodzone zabite w naszych rodzinach, te o których wiemy i te, które są nam nieznane, przepraszamy was i chcemy przyjąć do serca wasze przebaczenie. Prosimy, jeśli już oglądacie Boga twarzą w twarz, wstawiajcie się za
nami, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Prosimy o modlitwę za Polskę i cały świat, by wrócił do Boga Ojca, naszego Stwórcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 1. Modlitwa Anioł Pański

Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi,

I poczęła z Ducha Świętego.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Oto ja służebnica Pańska,

Niech mi się stanie według słowa Twego.

Zdrowaś Maryjo...

Święta Maryjo...

A słowo stało się Ciałem,

I zamieszkało między nami.

Zdrowaś Maryjo...

Święta Maryjo...

Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko

Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

 1. się. Łaskę Twoją, prosimy Cię Panie, racz wlać w serca nasze, abyśmy poznając za zwiastowaniem Anielskim wcielenie Chrystusa Syna Twego, przez Jego mękę i Krzyż byli doprowadzeni do chwały Zmartwychwstania. Przez Chrystusa Pana naszego.

Amen.

 1. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. x

Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

A światłość wiekuista niechaj im świeci
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym

Amen.

 1. Błogosławieństwo kapłana

Pan z Wami

I z duchem Twoim

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty.

Amen

Idźcie w pokoju Chrystusa ……

 

 

 

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – Koronka godz. 15:00

(Kapłan przewodniczy od pulpitu -należy włączyć nagłośnienie na zewnątrz,

zapalić świece przed ołtarzem oraz światła w kościele – „Adoracja”)

 1. Rozpoczęcie: W imię Ojca ……

Pan z Wami …….

 1. Wprowadzenie:

W tym niezwykle trudnym momencie w naszej Ojczyźnie i Kościele prosimy, abyś włączył się w te dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych w intensywne wołanie do Boga w ramach ogólnopolskiego: Różańca do Granic nieba. Prosimy o modlitwę i podejmowanie pokuty w intencji wypełnienia Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny.

 1. Modlitwa do Boga Ojca:

Chcemy teraz modlić się słowami: Bądź uwielbiony Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, Stwórco wszelkiego stworzenia. Ty jesteś Miłością i Źródłem miłości. Dziękuję Ci, żeś mnie tak cudownie stworzył! Dziękuję Ci także za życie członków mojej rodziny, gdyż każdy człowiek jest wyrazem Twojego błogosławieństwa dla mnie, mojej ojczyzny i całego świata. Niestety my, grzesznicy, często nie potrafimy przyjąć, a niekiedy nawet wprost odrzucamy ten Owoc Twojej miłości. Dlatego bardzo przepraszam Ciebie za każdą zniewagę, jakiej dopuściłem się odrzucając dar życia. Przepraszam za każde odrzucone przez moich Rodaków dziecko poczęte, które jest przejawem obfitości Twojego miłosierdzia dla rodziców, krewnych
i całego narodu. Przepraszam Cię za każdego człowieka, który w jakikolwiek sposób przyczynił się do odrzucenia miłości objawionej w zaistnieniu nowego życia. Proszę o łaskę przebaczenia dla mnie, dla mojej najbliższej rodziny, dla moich przodków i potomków. Jednocześnie pragnę przyjąć do swego serca każde poczęte, a odrzucone życie. Przyjmuję te dzieci, którym choć nie dano przyjść na ten świat, to jednak żyją przed Twoim Obliczem. Nadaję im prawa mojej rodziny
i obywatelstwo mojej Ojczyzny. Przebacz nam i udziel daru jedności. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 1. Modlitwa skierowana do dzieci:

Wszystkie dzieci nienarodzone zabite w naszych rodzinach, te o których wiemy
i te, które są nam nieznane, przepraszamy was i chcemy przyjąć do serca wasze przebaczenie. Prosimy, jeśli już oglądacie Boga twarzą w twarz, wstawiajcie się za
nami, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin. Prosimy o modlitwę za Polskę i cały świat, by wrócił do Boga Ojca, naszego Stwórcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

 1. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia
 • 1x Ojcze nasz: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen.
 • 1x Zdrowaś Maryjo: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
 • 1x Wierzę w Boga: Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana Naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.
 • 1x Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata. Następnie
 • 10x Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

W ten sposób robimy 5x, aż dojdziemy do końca różańca.

 • Na zakończenie: 3x Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
 • 3x O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – Ufamy Tobie.
 • 3x Jezu, ufam Tobie.
 1. Modlitwa za zmarłych

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 1. Błogosławieństwo kapłana

Pan z Wami

I z duchem Twoim

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty.

Amen

Idźcie w pokoju Chrystusa ……

 
 

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – Tajemnice Bolesne różańca św. godz. 17:30

(Kapłan odmawia od klęcznika -należy włączyć nagłośnienie na zewnątrz,

zapalić świece przed ołtarzem oraz światła w kościele – „Adoracja”)

 

 1. Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

 1. Wprowadzenie:

 

Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem chcemy teraz włączyć się w wołanie osób, które podjęły modlitwę Różaniec do granic nieba. Mamy świadomość, że wszystko nas przynagla do tego działania: orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i na świecie. Sami nie damy sobie rady, jak powietrza potrzebujemy pomocy od Boga. Dlatego z ufnością zanosimy modlitwę w intencji naszej Ojczyny, w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Pamiętamy o zmarłych, o duszach w czyśćcu cierpiących i modlimy się o przemianę serc dla tych, którzy wybrali drogę zamętu i grzechu a także o nawrócenie każdego z nas.

 1. Tajemnice Bolesne Rózańca św.
 • W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
 • Wierzę w Boga: Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana Naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.
 • 1x Ojcze nasz: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen.
 • 3x Zdrowaś Maryjo: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
 • Chwała Ojcu: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.
 • O mój Jezu: O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego. Zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.
 • Wypowiadamy tajemnicę Różańca korzystając z załączonych rozważań tej tajemnicy). A następnie: 1xOjcze Nasz, 10xZdrowaś Maryjo, 1xChwała Ojcu, 1xO mój Jezu. W ten sposób odmawiamy pozostałe tajemnice.
 • Nastepnie: Pod Twoją obronę: Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.
 • Na zakończenie: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

 1. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
 

 

 

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – Modlitwa za Ojczyznę podczas Mszy św. o godz. 18:00

 

(Kapłan po Modlitwie po Komunii św. odmawia z ludem poniższa modlitwę)

 

 1. Wprowadzenie:

 

W tych dniach kiedy i w naszej parafii przeżywamy modlitwę Różaniec do granic nieba pomódlmy się teraz w intencji naszej Ojczyzny.

 1. Modlitwa o pokój

Panie Jezu Chryste, Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi, Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości! Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas! Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia. Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich! O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź. Amen.

 

 

 

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – Apel Jasnogórski godz. 21:00

(Kapłan przewodniczy od pulpitu -należy włączyć nagłośnienie na zewnątrz,

zapalić świece przed ołtarzem oraz światła w kościele)

 1. Rozpoczęcie: W imię Ojca ……

Pan z Wami …….

 1. Wprowadzenie:

Kończąc dzień stajemy w naszej świątyni w godzinie Apelu, aby zjednoczyć się we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę oraz w intencji dzieci poczętych. Łączymy się duchowo z Jasną Górą i z tymi, którzy poprzez różaniec do granic nieba powierzają Panu Bogu życie swoje i bliskich. Razem z Maryją chcemy czuwać nad każdym poczętym życiem i nad tym, aby Ojczyzna nasza była zawsze wierna Bogu.

 1. Apel Jasnogórski – śpiew
 2. Akt pokuty:

Chcemy teraz słowami Psalmu 51 przebłagać Boga za wszystkie grzechy w naszej Ojczyźnie, szczególnie te, które sprzeciwiają się życiu poczętemu oraz za nasze osobiste zaniedbania w niesieniu pomocy potrzebującym i zagubionym.

„Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, *

w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją.

Obmyj mnie zupełnie z mojej winy *

i oczyść mnie z grzechu mojego.

Uznaję bowiem nieprawość moją, *

a grzech mój jest zawsze przede mną.

Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem *

i uczyniłem, co złe jest przed Tobą,

Abyś okazał się sprawiedliwy w swym wyroku *

i prawy w swoim sądzie.

Oto urodziłem się obciążony winą *

i jako grzesznika poczęła mnie matka.

A Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, *

naucz mnie tajemnic mądrości.

Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, *

obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję.

Spraw, abym usłyszał radość i wesele, *

niech się radują kości, które skruszyłeś.

Odwróć swe oblicze od moich grzechów *

i zmaż wszystkie moje przewinienia.

Stwórz, Boże, we mnie serce czyste *

i odnów we mnie moc ducha.

Nie odrzucaj mnie od swego oblicza *

i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

Przywróć mi radość Twojego zbawienia *

i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.

Będę nieprawych nauczał dróg Twoich *

i wrócą do Ciebie grzesznicy.

Uwolnij mnie, Boże, od kary za krew przelaną, †

Boże, mój Zbawco, *

niech sławi mój język sprawiedliwość Twoją.

Panie, otwórz wargi moje, *

a usta moje będą głosić Twoją chwałę.

Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz, *

a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz.

Boże, moją ofiarą jest duch skruszony, *

pokornym i skruszonym sercem Ty, Boże, nie gardzisz.

Panie, okaż Syjonowi łaskę w Twej dobroci, *

odbuduj mury Jeruzalem.

Wtedy przyjmiesz prawe ofiary: dary i całopalenia, *

wtedy składać będą cielce na Twoim ołtarzu.

Chwała Ojcu i Synowi, *

i Duchowi Świętemu.

Jak była na początku, teraz i zawsze, *

i na wieki wieków. Amen”.

 1. Dziesiątek z Tajemnic Chwalebnych Różańca Św.
 • 1x Ojcze nasz: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen.
 • 1x Zdrowaś Maryjo: Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
 • 1x Chwała Ojcu…..:
 1. Błogosławieństwo kapłana

Pan z Wami

I z duchem Twoim

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty.

Amen

Idźcie w pokoju Chrystusa ……

(Zasłaniamy obraz z fanfarami)