OGŁOSZENIA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019 r.

1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

- w poniedziałek – 30.09. – wspomnienie św. Hieronima.

- we wtorek – 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

- w środę – 02.10. – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

- w piątek – 04.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

- w sobotę – 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

1. Podczas wieczornej Mszy św. śpiewy będzie wykonywał a potem zagra koncert zespół z Pabianic „Cantate Domino”. Odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  2. Zakończyło się Nawiedzenie rodzin z naszej parafii przez kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Chcemy podziękować Matce Bożej za wyproszone u Boga łaski. Msza św. dziękczynna za owoce Nawiedzenia będzie za tydzień w niedzielę o godz.10:00. Natomiast w sobotę, 5 października w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będziemy modlić się na różańcu wspólnie z mieszkańcami poszczególnych: bloków, ulic czy wiosek. Ta modlitwa potrwa od 7:30 do 21:00. Wszystkie rodziny i każdego z Was mieszkańców i parafian zapraszamy na wspólne odmówienie różańca przed Obrazem Matki Bożej w godzinach zgodnych z podanym na Tablicy grafikiem. Nasze modlitewne dziękczynienie zakończymy w sobotę wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o 21:00.
  3. Mamy przygotowane plakaty z informacją dla poszczególnych wiosek, ulic i bloków, aby wiedzieli o której godzinie maja przybyć na modlitwę. Proszę, pobierzcie te informacje i przekażcie mieszkańcom waszego bloku, ulicy czy wioski – bardzo prosimy!
  4. Dzisiaj podczas Mszy św. o 10:00 będziemy modlić się przy relikwiach św. Jana Pawła II a na koniec będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich, którzy za wstawiennictwem tego świętego Papieża pragną wypraszać łaski.
  5. Bóg zapłać tym, którzy wczoraj pieszo udali się do sanktuarium w Studziennej:
    ks. Tomkowi, osobom śpiewającym, prowadzącym modlitwy oraz każdemu z uczestników.
  6. Po Mszy św. zapraszamy do piwnic wkolegium na obejrzenie filmu o historii naszych zabytkwoych obiekt ow oraz na napoje i ciasto..Możliwe to jest dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  7. Jutro o 17:00 będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  8. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, będą one codziennie o 17:15. Zapraszamy KŻR, dzieci i młodzież. Prosimy, abyście także odmawiali różaniec w waszych domach.
  9. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na 15:00 do Kaplicy Dusz Czyśćcowych na modlitwę Koronką i adorację Najświętszego Sakramentu, zaś o 17:15 do kościoła na modlitwę różańcową w intencji powołań. Będziemy imiennie wymieniać i modlić się za osoby powołane z naszej parafii oraz o nowe powołania do życia zakonnego i do kapłaństwa a szczególnie do naszego łowickiego Seminarium.
  10. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Zaś od godz. 16:00 aż do 18:30 będzie możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież do praktyki I-szych piątków miesiąca.
  11. Spełniając prośbę Maryi o nabożeństwie pierwszych pięciu sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi wg oczekiwań Matki Bożej wypowiedzianych w Fatimie, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” zaprasza wszystkich w każdą I sobotę miesiąca o godz.9.00 do kaplicy dusz czyśćcowych na różaniec, rozważania przez kwadrans jednej tajemnicy różańca oraz adorację Najświętszego Sakramentu.
  12. Można już pobrać druki na modlitwę Wspominkową za zmarłych.
  13. Zachęcamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu komputerowym „Rawianie w sieci” – zapisy w kancelarii.
  14. MDK zaprasza na spotkanie z popularną aktorką filmową i telewizyjną, znaną między innymi z roli Solejukowej z serialu Ranczo, które odbędzie się w niedzielę 6 października o godz:16.00.
  15. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja”, zaprasza wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 13 października po Mszy Świętej o 18.00 i trwać będą 10 tygodni. Szczegóły na plakacie.
  16. Rycerze Kolumba będą mieli spotkanie 8 października po Mszy św. o 18:00. Zapraszamy dzielnych mężczyzn.
  17. W związku ze zmianą opłat za odbiór odpadów komunalnych, Wójt Gminy Rawa Maz. prosi o składanie nowych deklaracji w terminie do 14 października. W deklaracji należy podać liczbę osób zamieszkujących nieruchomość oraz sposób zbierania odpadów: selektywny lub zmieszany. Druki deklaracji dostępne są w Urzędzie Gminy Rawa Mazowiecka, na stronie internetowej Gminy oraz u Sołtysów.”
  18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Józefa Kozłowskiego z ul. Niepodległości i +Stanisława Lasoty z ul. Skierniewickiej. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …