OGŁOSZENIA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, są one codziennie o 17:15. Prosimy, abyście odmawiali różaniec w waszych domach. Módlmy się także za naszą Ojczyznę, w intencji najbliższych wyborów do parlamentu, aby każdy udał się, żeby zagłosować. Wybierzmy osoby Prawe i Boże.

- w poniedziałek – 07.10. – wspomnienie NMP Różnicowej;.

- w piątek – 11.10. – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

1. Bardzo dziękujemy za bardzo liczny udział we wczorajszej modlitwie dziękczynnej w Kaplicy Dusz Czyśćcowych. Podczas Mszy św. o 10:00 będziemy modlić się za wszystkie rodziny z naszej parafii.
  2. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na Tacę Inwestycyjną przeznaczoną na spłatę kredytu.
  3. Podczas wieczornej Mszy św. śpiewy będzie wykonywał a potem zagra koncert zespół z Sójczego wzgórza „Efraim”. Odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  4. W najbliższą sobotę od godz. 12:00 rozpocznie się w naszym kościele Pierwszy Diecezjalny Przegląd Chórów Parafialnych. Warto przyjść i posłuchać. Mszy świętej o 18:00 kończącej przegląd będzie przewodniczyć - J.E. Ks. Bp. Andrzej F. Dziuba. Oprawę muzyczna wykona chór, który zdobędzie pierwsze miejsce. Ten przegląd odbędzie się dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  5. Składamy serdeczne życzenia imieninowe ks. Arturowi, zapewniając o modlitwie. Msza św. w intencji ks. Artura będzie jutro o 18:00.
  6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja” zaprasza wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 13 października po Mszy Świętej o 18.00 w naszym Kościele i będą trwały 10 tygodni. Ważnym elementem w poszczególnych etapach rekolekcji są katechezy, które mają przygotować nas na przyjęcie daru uzdrowienia duchowego, prowadzącego do coraz głębszego nawracania się, przyjęcia łaski przebaczenia i całkowitego oddania życia Jezusowi. Końcowym etapem rekolekcji będzie głębsze przyjęcie Ducha Świętego i dokona się to przez modlitwę o odrodzenie w Duchu Świętym, a uroczystość w święto Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia poprowadzi zespół Mocni w Duchu. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Fundacja Rozwoju Kobiet „QUEEN” z Rawy Mazowieckiej oraz Fundacja SMS z Nieba z Koszalina serdecznie zapraszają do udziału w chrześcijańskiej formacji kobiet „Ezer Kenegdo - Najlepsza Towarzyszka”. Zajęcia odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca do czerwca w godz. 9.00-11.00 w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogu. Pierwsze zajęcia już w najbliższą za tydzień. Jeżeli ktoś nie zdążył się zapisać ma jeszcze szansę do jutra. Szczegółowe informacje i tryb zapisów dostępne są na plakacie, na profilu Facebook Fundacji „QUEEN” oraz na stronie www.rozwijajtalenty.pl - zakładka Rawa Mazowiecka.
  8. Parafialny Zespół Charytatywny CARITAS organizuje 19 października - jednodniową pielgrzymkę. W programie zobaczymy: Panoramę Racławicką we Wrocławiu a w Lednicy Muzeum Miedzi i Świątynię p w Św. Jacka i Cud Eucharystyczny. Szczegóły na Tablicy.
  9. W następną niedzielę - 13 października - Siostry Nazaretanki zapraszają na skupienie, którego tematem przewodnim będzie: "Maryja wierna Słowu Bożemu". Rozpoczęcie o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, Msza św., dzielenie wiarą, spotkanie przy herbacie. Szczegóły o skupieniu w gablocie.
  10. Także za tydzień o 19:00 będzie kolejny koncert – wystąpi w naszym kościele „Kapela Polonica”, która przedstawi skarby muzyki dawnej. Odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.
  11. Rycerze Kolumba będą mieli swoje spotkanie we wtorek po Mszy św. o 18:00. Zapraszamy dzielnych mężczyzn.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Tadeusza Pietrzyka z ul. Zielonej, Haliny Płuciennik z ul. Solidarności i małej Paulinki. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …