NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –17.04.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Przeżywamy tę radość ze Zmartwychwstania Pańskiego i dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym parafianom, ale też i gościom spoza parafii. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali nam bezpośrednio w przygotowaniu liturgii Triduum Pańskiego wraz z dzisiejszą procesją rezurekcyjną: w przygotowanie dekoracji: s. Bożenie, p. Ani Dębskiej, lektorowi Filipowi, p. Robertowi Nowakowi, dziękuję ks. Grzegorzowi,
    ks. Sylwkowi i ks. Arturowi, diakonowi Piotrowi, siostrom zakonnym (nazaretankom i misjonarkom), szafarzom, katechetom, lektorom, ministrantom, Panu Organiście Szymonowi wraz z chórem „Nazaret”, Zespołom muzycznym, skautom, młodzieży, każdemu dobroczyńcy, który złożył ofiarę na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego a wśród nich p. Tadeuszowi Sowikowi, kierowcom podwożącym księży do poświecenia pokarmów, skautom, Strażakom, którzy stali przy Grobie wraz z orkiestrą OSP, Straży Miejskiej i Policji, niosącym chorągwie i feretrony oraz asyście przy baldachimie, p. Renacie i Bielankom. Każdemu z Was składam szczere słowa - Bóg zapłać !
  2. Dziś swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii zakończył diakon Piotr. Dziękujemy mu za posługę i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Życzymy mu dobrego przygotowania do święceń prezbiteratu i czekamy na Mszę św. prymicyjną.
  3. Jutro w drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  4. W piątek od 19:00 młodzież zaprasza na Wieczór Uwielbienia, zaś od 20:30 rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne pn.: Noc walki o błogosławieństwo dla Polski, w ramach, której o północy będzie Msza św. – szczegóły są na plakacie.
  5. Trwa Nowenna przygotowująca nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Odmawiajmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej kaplicy adoracji codziennie czynimy to o 15:00. W samą niedzielę Miłosierdzia o 15.00 będzie w kościele dodatkowa Msza św.
  6. Dziękujemy za dary na święta, szczególnie firmie Food Service oraz firmie Państwa Zagajewskich.
  7. Zachęcam do nabycia świątecznych numerów: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  8. Z nadzieją zmartwychwstania pomódlmy się teraz za naszych bliskich zmarłych a szczególnie za: +Jacka Piecho z ul. Konstytucji 3 Maja, +Genowefy Lechańskiej z ul. 1 Maja, +Janiny Lipskiej z ul. Żeromskiego i +Heleny Kobyłeckiej z Janolina. Wieczny odpoczynek….
  9. Życzenia