NIEDZIELA PALMOWA – 10.04.2022 r. -OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie o godz. 17:15.
  2. Dziś Niedziela Palmowa – Liturgia rozpoczęła się od poświecenia palm, świecimy je podczas każdej Mszy św. Szczególną oprawę będzie miała msza św. dla dzieci o 11:30. Będzie dla nich konkurs na największą palmę oraz tę, która jest najładniej wykonana. Zapraszamy z palmami pod krzyż na skwerze ok. 11:20.
  3. Niedzielą Palmową wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w skupieniu
    i modlitwie, zwłaszcza czas Triduum Paschalnego. Rozważajmy codziennie Mękę Pańską. Gorąco zapraszamy do udziału w liturgii tych Świętych Dni – pamiętajmy – są to najbardziej ważne wydarzenia dla nas wierzących! Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg 12 mężczyznom w Wielki Czwartek będzie o godz. 18:00. Będziemy w tym dniu modlić się także w intencji kapłanów. W Wielki PiątekDzień Męki Pańskiej – liturgia rozpocznie się o godz. 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek przy krzyżu na Pl. Piłsudskiego o godz. 15.00, poprowadzi je zespól młodzieżowy Jaspis. Modlitwa ta rozpocznie się w kościele - Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pod chórem można pobrać tekst Nowenny. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.proszę przynieść świece (koniecznie z okapnikami). Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8:45, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Zapraszamy do licznego udziału w rezurekcji tak, aby wspólnie ogłosić światu prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Zespoły parafialne i wioski proszę o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów – informacji na ten temat udziela x. Artur. Zapraszam asystę do baldachimu, Rycerzy Kolumba, orkiestrę OSP i druhów strażaków, bielanki, ministrantów, skautów i inne osoby potrzebne do zorganizowania rezurekcji.
  4. Serdecznie zapraszamy na procesję rezurekcyjną dziewczynki szczególnie z klas IV i V pragnących sypać kwiaty.
  5. Serdeczne zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim (w kościele). W Wielki Czwartek i Piątek kościół będzie otwarty do godz. 22:00. Niech to będzie czas poświęcony na modlitwę i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu. W Wielką Sobotę czuwamy w kościele całą noc, aż do rezurekcji. Zapraszamy do adoracji przy grobie - propozycja podziału godzin adoracji na Tablicy ogłoszeniowej.
  6. Zapraszamy na „Ciemną jutrznię” na godz. 8:00 w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
  7. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielkanoc przeżyjmy w łasce uświęcającej. Nie odkładamy na te dni spowiedzi! Okazja do spowiedzi jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy św.
  8. Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocy w Wielką Sobotę będzie w kościele od godz. 9:00 do 15:00 i po wioskach: jeden kapłan – Ścieki, Pasieka Wałowska, Huta Wałowska, Lutkówka, Janolin, Stary Dwór, Wałowice, Sucha i Niwna; drugi kapłan – Leopoldów, Podlas, Podkonice Miejskie, Chrusty Stare i Nowe i Osada Dolna (w kaplicy). Pojazdy prosimy przysłać z Leopoldowa i ze Ścieków na godz. 9:00. Każda wioska przywozi kapłana do siebie a ostatnia także odwozi do Rawy. Do kościoła ze święconką przychodzimy o ile to możliwe rodzinnie i pozostajemy choćby na krótką chwilę adoracji Pana Jezus w grobie. U ministrantów przed kościołem będą do nabycia buteleczki z wodą świeconą (dobrowolne ofiary pomogą im w wyjeździe wakacyjnym).
  9. W Święta nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu !!!!
  10. W sobotę 23 kwietnia siostry nazaretanki zapraszają na tradycyjną pielgrzymkę do Roszkowej Woli na uroczystości bł. Franciszki Siedliskiej. Szczegóły są na plakacie.
  11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej na stoliku przed kancelarią: Niedziela, Gość Niedzielny – jest też Mały Gość Niedzielny.
  12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeb +Marcina Kuby z ul. Solidarności, +Anatola Szukało z ul. Polnej, +Barbary Guzek ze Ścieków, +Aleksandry Kucharskiej z Regnowa, +Wiesława Starosty z Podkonic Miejskich i +Jadwigi Kozłowskiej z ul. Niepodległości. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …