IV NIEDZIELA ZWYKŁA– 29.01.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na 17:30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
  3. Zapraszamy na ostatni już koncert kolęd w ramach cyklu „Radosne kolędowanie”. Dzisiaj po Mszy św. o 18:00 wystąpią dwa zespoły dziecięce: Szkolny Zespół Ludowy Podchlebnicki ze Starej Wojskiej i Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca "Gluchowiacy". Warto przyjść.
  4. Starosta Rawski wraz z Burmistrzem Miasta i Dyrektorem Muzeum zapraszają 4 lutego na obchody 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Szczegóły na plakacie. Komitet Powiatowy PIS zaprasza wtym dniu na Mszę sw. za powstańców o godz. 11:00 u Ojców pasjonistów.
  5. W tygodniu obchodzimy:

- we wtorek - 31.01 – wspomnienie św. Jana Bosko;

- w czwartek – 2.02. obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. (7.00, 8.45, 10.00 i 18.00) będziemy błogosławić gromnice, które podczas burz i niebezpieczeństw wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. To święto jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane Panu Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich. Myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem.

1. W pierwszy czwartek – o 15.00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań. Zaś o 17.30 modlić się będziemy w intencji nowych powołań oraz za: siostry, kleryków i księży pracujących i pochodzących z naszej parafii.
  2. W tym tygodniu przypada również I-szy piątek i sobota miesiąca. W te dni po Mszy św. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie. Komunię św. z racji trwającej kolędy kapłani zaniosą chorym w marcu. W I-szą sobotę zapraszamy na 18:00 na Mszę św. i Procesję światła z modlitwą o pokój i za chorych – intencje za chorych można składać w Grocie z Lourdes.
  3. Bóg zapłać za pomoc p. ślusarzowi p. Włodzimierzowi Sumińskiemu a także firmie wędliniarskiej Państwa Zagajewskich.
  4. Od soboty 11.02. rozpoczniemy kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Cykl 10-ciu spotkań będzie się odbywał w soboty o godz. 19.00 (w sali pod Dzwonnicą). Zapraszamy wszystkie pary mające zamiar w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński do uczestnictwa najpierw we Mszy św. o 18:00 a potem w spotkaniach Kursu.
  5. Z radością informuję, że w minionym tygodniu spłaciliśmy ostatecznie i przed terminem resztę naszego kredytu jaki w 2019 r. podjęliśmy w Banku Pekao SA w wysokości
    2 i pół miliona zł. w związku z pracami rewitalizacji. To dzięki Waszym ofiarom mogliśmy przed czasem spłacić ten kredyt. Bóg zapłać każdemu. Przed nami jeszcze spłata zaciągniętego w ubiegłym roku kredytu z WFOŚiGW i inne.
  6. Porządek kolędy:

Poniedziałek 30.01. – godz. 16.00 ul. Zwolińskiego 8A i 8B, ul. Zwolińskiego 2A.

Wtorek 31.01 – godz. 16.00 ul. Zwolińskiego 1A i 1B.

Środa 01.02 – godz. 16.00 ul. Zwolińskiego – domki, ul. Konstyt. 3 Maja 15

Czwartek 02.02 – godz. 16.00 ul. Zwolińskiego 1 i 2B, pl. Wolności,

ul. Kościuszki.

1. 03.02 – godz. 16.00 ul. Księże Domki - nowe bloki (88/88).

Sobota 04.02 – godz. 9.00 ul. 1 Maja (domki), Księże Domki. Koniec kolędy

1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” i w „Gościu Niedzielnym” a w nich dodatek poświęcony św. janowi Pałowi, w obronie Prawdy o Jego zyciu.m.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jana Skowrońskiego ze Skierniewic, +Grzegorza Andrzeja Kępy z ul. Jeżowskiej i +Marka Smaż z ul. Tomaszowskiej. Za nich oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …