III NIEDZIELA ZWYKŁA– 22.01.2023 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Podczas wspólnej modlitwy rodzinnej przeczytajmy fragment Pisma Św.
  2. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę różańcową szczególnie w intencji naszych dziadków, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pamiętajmy też o życzeniach dla nich.
  3. W tygodniu obchodzimy:

- we wtorek - 24.01 – wspomnienie św. św. Franciszka Salezego;

- w środę - 25.01 – święto Nawrócenia św. Pawła, które zakończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

- w czwartek - 26.01 – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;

- w sobotę - 28.01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

1. Przypominam o naszej najważniejszej inwestycji – modlitwie o świętość każdego z nas
    i całej parafii, i o powrót do Kościoła dla zagubionych. W tej intencji odmawiajmy codziennie (przynajmniej przez rok) modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa – można pod chórem pobrać obrazek z modlitwą. Chcę także wyjaśnić, że zawarte w niej słowa: "weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę remontu naszej świątyni." rozumiemy teraz szczególnie jako remont duchowy każdego z nas i naszej parafii.
  2. Skauci rozprowadzają po Mszy św. swoje kalendarze. Ofiara 10 zł pomoże im w przygotowaniu letniego obozu. Zachęcam rodziców, aby włączyli swoje pociechy do tej pozytywnej organizacji.
  3. Zostało jeszcze trochę Kalendarzy Diecezjalnych, bardzo proszę je pobrać–są pod chórem.
  4. Za tydzień podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym.
  5. Porządek kolędy:

Poniedziałek 23.01. – godz. 16.00 ul. Tulipanowa, ul. Różana, ul. Kaczeńcowa,

Oś. Solidarności 1 i 18.

Wtorek 24.01 – godz. 16.00 Oś. Solidarności 9, 10 i 18A,

ul. Południowa, ul. Przechodnia.

Środa 25.01 – godz. 16.00 ul. Zielona, ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa

Oś. Solidarności 3A.

Czwartek 26.01– godz. 16.00 oś. Solidarności 3 i 4, ul. Parkowa, ul. Wyszyńskiego.

Piątek 27.01 – godz. 16.00 oś. Solidarności 6 i 8, ul. Armii Krajowej.

Sobota 28.01 – godz. 9.00 ul. Polna, ul. Krakowska i ul. Konstyt. 3 Maja – domki.

1. W tygodniku Niedziela m.in. artykuł „Grzech nie do odpuszczenia” a w Gościu Niedzielnym artykuł: „Kara śmierci a świętość życia”.
  2. Pomódlmy się za naszych zmarłych i za pochowanych w minionym tygodniu: +Mariana Kaźmierczaka i +Mariannę Ponewczyńską z ul. Konstytucji 3 Maja oraz +Stanisława Dziubę z ul. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek …