III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1.05.2022 r. - OGŁOSZENIA

– w piątek 6.05. – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

1. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe połączone z procesją z racji I niedzieli miesiąca. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc będą o godz. 17.30. Pamiętajmy też w modlitwie o ludziach pracy.
  2. W tygodniu obchodzimy:
  3. Dzisiaj mamy Narodowe czytanie Pisma św. i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby szczególnie w tych dniach sięgać do Biblii. Nasz Krąg Biblijny, który spotyka się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej przygotował dla każdego karteczki ze Słowem Bożym – można je pobrać z koszyczków.
  4. Od dzisiaj wznawiamy Msze św. w kaplicy na Osadzie Dolnej o godz. 16.00.
  5. UWAGA: 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W związku z nadchodzącymi świętami narodowymi zachęcam, aby umieścić na naszych domach flagi narodowe. Wywieszona flaga to oznaka pamięci i dumy z dokonań przodków, a przede wszystkim miłości do Ojczyzny.
  7. W minionym tygodniu zakupiliśmy figurę Matki Bożej z Lourdes, która jest przy ołtarzu, poświecimy ją dzisiaj podczas nabożeństwa majowego. Docelowo zostanie ona umieszczona w budowanej kopii Groty z Lourdes w Ogrodzie Dialogu. Jest ona zakupiona w części z ofiar tegorocznych dzieci Pierwszokomunijnych. Gdyby ktoś chciał być także sponsorem zakupu rzeźby to zapraszamy.
  8. W maju chcemy odprawiać msze św. przy kapliczkach i krzyżach, prosimy mieszkańców o zgłaszanie w tym tygodniu takiej potrzeby, gdyż chcemy to zaplanować. Także prosimy i już dziękujemy za przybranie i odnowienie wszystkich kapliczek. Niech i przy nich zawiśnie flaga narodowa.
  9. Msza św. przy kapliczce w Leopoldowie będzie 3 maja o 19:00 a 8 maja o 16:00 przy kaplicy na Podlasie. Przy tej okazji dziękujemy p. Wójtowi Michałowi Michalikowi za remont tej najstarszej u nas drewnianej kapliczki.
  10. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy młode małżeństwa, które zawarły ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Msze św. o 18.00.
  11. Z racji święta Matki Bożej oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja, we wtorek podczas Mszy św. o 10:00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny, o pokój na świecie, światło Ducha Św. dla Rządzących i Władz Samorządowych oraz opiekę Matki Bożej dla każdego z nas.
  12. Wtedy też po Mszy św. władze samorządowe: powiatu, miasta i gmin zapraszają nas na festyn w Parku Miejskim pt.: „Radosne Święto” zorganizowany przez organizacje pozarządowe.
  13. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek. Wtedy w Kaplicy o 15.00 będziemy się modlić w intencji powołań Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zaś w I-szy piątek miesiąca po 7:00 będzie Litania do Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek księża odwiedzą chorych. W I-szą sobotę także litania po Mszy o 7:00 oraz nabożeństwo w Kaplicy.
  14. W środę, we wspomnienie św. Floriana, za Jego wstawiennictwem modlimy się za strażaków i za ich rodziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwą ogarniemy także zmarłych strażaków i tych, którzy zginęli ratując życie i mienie ludzkie.
  15. W przyszłą niedzielę grupa dzieci z klas III przyjmie po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy św. o 10:00 – prosimy, aby pozwolić rodzicom i bliskim dzieci w przeżyciu tego święta, przyjdźmy na inną godzinę, prosimy też pamiętać, że ławki będą zarezerwowane dla rodzin dzieci. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej oraz rodziców i chrzestnych będzie w piątek od 16:30.
  16. Dziękujemy za pomoc dla parafii p. Markowi Synowcowi.
  17. W całym powiecie rawskim odbywa się zainicjowana przez posła Grzegorza Wojciechowskiego, senatora Rafała Ambrozika oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu rawskiego Adriana Galacha oraz Komitet Powiatowy PIS, zbiórka podpisów pod apelem do rządu RP o udzielenie wsparcia finansowego na dalszą rozbudowę infrastruktury Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. W zbiórkę podpisów włączyły się wszystkie samorządy ziemi rawskiej. Po dzisiejszej Mszy Św. zachęcamy do złożenia podpisów na listach, które będą udostępnione przed naszym kościołem.
  18. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Gości Niedzielny i Niedziela.
  19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Zofii Zagajewskiej z Al. Konst. 3 Maja. Za nią i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …