II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022 r. - OGŁOSZENIA

1. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Papieża Jana Pawła II w 2000 r. Inspiracją dla jego ustanowienia było pragnienie Jezusa przekazane s. Faustynie: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W dzisiejszej modlitwie towarzyszą nam relikwie św. s. Faustyny.
  2. Z racji Święta o 15.00 będzie sprawowana specjalna Msza św. połączona z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji o pokój na świecie i na Ukrainie oraz o Bożą opiekę nad naszą Ojczyzną, światem i nad każdym z nas.
  3. W ramach nabożeństwa o godz. 17.30 pomodlimy się na różańcu.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – ofiarami do puszek przy wejściu możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez Caritas.
  5. W najbliższy czwartek na naszą parafię przypada Diecezjalny Dzień modlitwy o powołania. Prosimy, aby każdy z Was w tym dniu odmówił sam lub z rodziną dowolną modlitwę w intencji o nowe powołania z naszej wspólnoty. Także w kaplicy Adoracji w tym dniu będzie obecna modlitwa w tej intencji a w kościele o 17:30 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem modlitwę różańcową.
  6. W piątek 29 kwietnia przeżywamy w naszej Ojczyźnie dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; dziękujemy szczególnie za dar ks. Wacława Zienkowskiego.
  7. W całym powiecie rawskim odbywa się zainicjowana przez posła Grzegorza Wojciechowskiego, senatora Rafała Ambrozika oraz wiceprzewodniczącego rady powiatu rawskiego Adriana Galacha zbiórka podpisów pod apelem do rządu RP o udzielenie wsparcia finansowego na dalszą rozbudowę infrastruktury Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. W zbiórkę podpisów włączyły się wszystkie samorządy ziemi rawskiej. Po dzisiejszej Mszy Św. zachęcamy do złożenia podpisów na listach, które będą udostępnione przed naszym kościołem.
  8. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedziela z artykułem „O wierze z niewierzącym” a w Gościu Niedzielnym „Bóg cierpi na wojnie”.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Teresy Dewille z ul. Soliodarności, +Haliny Stefaniak z ul. Zwolińskiego i +Jadwigi Dębskiej z ul. Niepodległości. Za nich, za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …