I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiejszą I niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym będziemy rozważali hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa” przypominające nam, że to eucharystia daje siłę, aby budować pokój.
  2. Od jutra rozpoczynamy roraty – specjalne Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby przychodzić z lampionami codziennie na godz. 6.45. Dla dzieci będzie konkurs roratni i na lampiony.
  3. Od piątku rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. W piątek i sobotę msze św. z nauką będą o: 6.45, 8.45, 10.00 (w sobotę będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych), 17.00 (dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)
    i 18.00. Zachęcamy do skorzystania w piątek i sobotę ze spowiedzi rekolekcyjnej. Szczegółowy plan rekolekcji jest na Tablicy ogłoszeniowej. Młodzież
    do bierzmowania
    zapraszamy w piątek i sobotę na 17:00 a w niedziele wraz z rodzicami na mszę i spotkanie o 18:00.
  4. W tym tygodniu obchodzimy:                                                                                                                     - w poniedziałek (29.11.) rozpoczniemy Nowennę przygotowująca do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, kiedy to będziemy obchodzić nasz odpust.

- we wtorek – 30.11 – święto św. Andrzeja Ap., zachęcamy do modlitwy
za solenizantów a szczególnie za naszego Biskupa Andrzeja F. Dziubę i za ks. Andrzeja - rezydenta (będzie w Jego intencji Msza sw. o 18:00).

- w piątek – 3.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

- w sobotę – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

1. Już dzisiaj święcimy podczas każdej Mszy św. opłatki na stół wigilijny. Opłatki
    i świece Caritas można nabyć wychodząc z kościoła u osób ze wspólnot parafialnych.
    W tygodniu będą one dostępne w zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii. Ofiary z opłatka będą przeznaczone na cele parafialne.
  2. Ministranci zaś rozprowadzają sianko na siół wigilijny. Sami wczoraj przygotowali opakowania gdyż zbierają na Fundusz ministrancki.
  3. Bardzo prosimy przy wejściu o zamykanie drzwi, kościół jest ogrzewany a koszty tego jak sami wiecie bardzo wzrosły. Otrzymaliśmy fakturę za gaz za październik na kwotę 8200 zł – a wtedy kościół i część pomieszczeń nie była ogrzewana, aż strach pomyśleć jak przyjdzie faktura za listopad i kolejne miesiące zimowe (rok temu za październik była kwota 1 600 zł). Zwracajcie zatem uwagę sami i innym, aby dbać o ciepło. Prosimy o szczególne wsparcie ofiarami za tydzień na Tacę inwestycyjną.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca – o 15.00 w Kaplicy Dusz Czyśćcowych a o 17:30
    w kościele będziemy się modlić w intencji nowych powołań.
  5. W tym tygodniu przypada również I-szy piątek i sobota miesiąca. Ze względu
    na rekolekcje kapłani poinformują osobiście chorych kiedy przyjdą z Komunią św.
  6. Z racji I soboty miesiąca wspólnota odnowy w Duchu Świętym poprowadzi nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej o 8:45 w kaplicy dusz czyśćcowych.
  7. Strażacy z OSP zbierają przed kościołem głosy poparcia za ich wnioskiem do Budżetu Obywatelskiego, prosimy im pomóc.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli jest rozmowa z amerykańskim dziennikarzem: „Świat odrzucił Boga” w Gościu Niedzielnym kalendarz na 2022 r. oraz artykuły o wydarzeniach z naszej parafii i wywiad z naszym parafianinem Danielem Koska pt. „Usłyszałem słowo „dotknij”.
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Eugenii Karalus z ul. Solidarności, +Anny Krzystek z ul. Żmichowskiej, +Jana Strzechowskiego z ul. Skierniewickiej, +Zygmunta Okraszewskiego z ul. Konstytucji 3 Maja, +Małgorzaty Sikora
    z ul. Zwolińskiego, +Anny Radwańskiej z Koluszek i +Marioli Licznerskiej z Chrust. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …