Wspólnota Wolontariatu Emaus

Wspólnota „EMAUS” powstała z potrzeby serca wielu osób w marcu 2017 roku i jest owocem Roku Miłosierdzia Bożego.
Tworzą ją zarówno osoby młode, jak i dorosłe, które pełnią rolę wolontariuszy. Opiekunem duchowym jest ks. Artur Stań.
Zeszłoroczne hasło Roku Liturgicznego „Idźcie i głoście” zrozumieliśmy dosłownie, jako wezwanie do niesienia pomocy osobom znajdującym się w potrzebie.

Na chwilę obecną nasz wolontariat otoczył opieką grupę 10 osób
samotnych, chorych oraz niepełnosprawnych w różnym wieku. Staramy się być
z nimi choć raz w tygodniu, aby towarzyszyć im i wspierać ich w codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że wspólna rozmowa, spacer czy też każde inne działanie będzie dla nich i dla nas znakiem obecności Chrystusa pośród nas wszystkich, Chrystusa, który nam błogosławi.

Ogromnym atutem naszej Wspólnoty jest duża grupa młodych wolontariuszy, nawet spoza terenu Rawy Mazowieckiej. Wierzymy, że zaszczepione w nich idee wolontariatu i bezinteresownej pomocy innym  zaprocentują w ich dorosłym życiu.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i zostać wolontariuszem, to przyjdź na nasze spotkanie, które odbywa się w każdą trzecią środę miesiąca na terenie parafii
o godz. 19:00.

Serdecznie zapraszamy! 🙂