godzina 7:00, 8:45, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

7:00, 8:00 (oprócz wakacji), 18:00

Cotygodniowe wspólne modlitwy:

NIEDZIELA: Godzinki do NMP godzina 6:30

PONIEDZIAŁEK: Adoracja Najświętszego Sakramentu, godzina 18:30 zakończona indywidualnym błogosławieństwem

ŚRODA: Modlitwy do św. Józefa Opiekuna Najświętszej Rodziny, godzina 8:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, godzina 18:00

MSZA ŚW. O DUCHU ŚWIĘTYM

W naszej parafii w każdy poniedziałek o godzinie 18.00 sprawowana jest Msza św. wotywna o Duchu Świętym. Po niej zaś jest cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się przed 21.00 indywidualnym błogosławieństwem każdego z uczestników.

O wielkim znaczeniu Mszy świętej o Duchu Świętym pisze w swych tekstach bł. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego zwana „Małą arabką” – „Widziałam przede mną Synogarlicę i nad nią przelewający się kielich, tak jakby było w nim źródło. To, co wylewało się z kielicha, zraszało Synogarlicę i obmywało ją. Zarazem usłyszałam głos, który wychodził z tego wspaniałego światła. Głos powiedział: „Jeżeli chcesz mnie szukać, poznać, i pójść za mną, wzywaj Światło, tzn. Ducha Świętego, który oświecił moich uczniów i który oświeca wszystkie ludy wzywające Go… Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. I jeżeli będzie to ojciec lub matka, pokój będzie w jego rodzinie. I pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym, świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju. Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią Mszę św. raz w miesiącu do Ducha Świętego, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy św., będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią. A na dowód tego, ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę św., albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy św. nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach”. Więc powiedziałam: „Panie, co ja mogę zrobić? Nikt mi nie uwierzy; widzisz, w jakim stanie jestem”. A On mi odpowiedział: „Kiedy nadejdzie chwila, ja uczynię wszystko, a ty będziesz niepotrzebna…”. [Za:] Bienheureuse Marie de Jésus Crucifié, Pensées, Editions du Serviteur, 1993, s. 85.