Królowa Pokoju

Wspólnota Matki Bożej Królowej Pokoju powstała w maju 1990 roku.

Matka Boza Krolowa Pokoju

Po powrocie z Medjugorie we wrześniu 1989 roku gromadziłyśmy się na modlitwie w prywatnym mieszkaniu. Z czasem wspólnota zaczęła się rozrastać, przybywało coraz więcej osób chcących uczestniczyć w modlitwach do Matki Bożej Królowej Pokoju. Z tego właśnie względu nasze spotkania zaczęły odbywać się w salce parafialnej przy Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP i trwają nieprzerwanie już ponad 20 lat, gromadząc ok. 30 osób każdego tygodnia.

Nasze modlitewne spotkania rozpoczynamy pieśnią do Matki Bożej oraz modlitwą do Ducha Świętego. Odpowiadając na orędzia Królowej Pokoju z Medjugorie zawsze odmawiamy Koronkę do Matki Bożej Królowej Pokoju prosząc w szczególności za parafię, kapłanów oraz o pokój w rodzinach i w ludzkich sercach. W tych samych intencjach odmawiamy 1 część Różańca Świętego oraz rozważamy orędzia Matki Bożej z Medjugorie:

• Pokój
  • Nawrócenie
  • Wiarę
  • Modlitwę
  • Post

Ponadto wspólnota obejmuje modlitwą tzw. Margaretek kapłanów z kraju i zagranicy.

Od początku też prenumerujemy czasopisma katolickie „Znak Pokoju” oraz „Echo Medjugorie”.

Co roku organizujemy pielgrzymki do sanktuariów maryjnych w Polsce m.in. Niepokalanów, Jasna Góra, Licheń, Kraków-Łegiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Gietrzwałd, Święta Lipka, Kałków-Godów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w każdą środę przez cały rok po Mszy Świętej wieczornej – ok. godz. 18:30. Od modlitwy nie mamy wakacji.

Opiekunem grupy jest ks. Tomasz Muszyński