IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2024 r. -OGŁOSZENIA

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Wczoraj w naszym kościele było Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań – bardzo dziękuje każdemu kto zaangażował się w Jego przygotowanie. Zapraszamy na godz. 17:30 na modlitwę w intencji powołań szczególnie do naszego łowickiego seminarium, pamiętając szczególnie o naszych klerykach: Filipie i dk. Mateuszu, który już 1 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie.

- we wtorek 23.04.– Uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski. Jest to także patron naszego ks. Wojciecha - w Jego intencji będziemy się wtedy modlić i składać życzenia podczas Mszy św. o 18:00. Pamiętajmy o wszystkich solenizantach a wśród nich o naszym Biskupie Wojciechu.

- w czwartek 25.04.– Święto św. Marka, ewangelisty.

1. Za tydzień w niedzielę na naszą parafię przypadnie Diecezjalny Dzień modlitwy o powołania. Prosimy, aby każdy z Was w tym dniu odmówił sam lub z rodziną dowolną modlitwę w intencji o nowe powołania z naszej wspólnoty. Także w kościele będziemy po każdej Mszy św. modlić się w tej intencji.
  2. Na naszym cmentarzu trwa wycinka drzew, na którą otrzymaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jest on bowiem terenem zabytkowym i bez decyzji konserwatora nie można prowadzić na nim prac. Obecną wycinkę prowadzi firma specjalistyczna z okolic Tarnowa i będzie nas ona kosztować ponad 60 tys. złotych. Wkrótce rozpoczniemy też układanie dalszej części chodników na nowym cmentarzu.
  3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną.
  4. W naszym Centrum Dialogu planujemy w dniach od 14 do 16 czerwca - Rekolekcje zamknięte „Grzech w świetle Miłosierdzia Bożego”, które poprowadzi znany ks. Marek Bąk. Ilość uczestników jest ograniczona dlatego zachęcamy do zapisywania się. Szczegóły są podane na plakacie.
  5. Mamy w naszej parafii kaplicę całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zadajmy sobie pytanie, czy ofiaruję Panu Jezusowi swój czas, czy choćby raz w tygodniu mogę pójść do Kaplicy adoracji by trwać na modlitwie? Zapraszamy codziennie od 7:00 do 18:00.
  6. Wkrótce rozpoczną się nabożeństwa majowe, cieszymy się z tego, że podtrzymywana jest tradycja majówek przy kapliczkach i krzyżach. Prosimy już teraz zadbajcie o nie- może trzeba coś naprawić, pomalować a na pewno udekorować.
  7. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało na spotkanie w piątek o 18:30.
  8. W zakrystii ministranckiej są do nabycia tygodniki katolickie: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Anny Blando z Pl. Wolności i + Mariana Majora z Łodzi. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …