IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. W Wielkim Poście zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw pasyjnych:

- Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

- Droga Krzyżowa w piątki. UWAGA: w najbliższy piątek będzie ona w kościele
o godz. 9:00 a wieczorem o 19.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta –
wyruszymy spod kaplicy przy cmentarzu. Warto wziąć ze sobą świece. Zachęćmy również jak najwięcej osób, aby przeżyć ten szczególny wieczór z rozmyślaniem
o Męce Pańskiej !

1. Zgodnie z wczorajszym komunikatem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce informujemy, że Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Andrzeja Dziuby z posługi biskupa łowickiego. Administratorem apostolskim sede vacante diecezji łowickiej został mianowany biskup pomocniczy naszej diecezji Wojciech Tomasz Osial. Prosimy
    o modlitwę za naszych Pasterzy i za naszą diecezję.
  2. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, potrwają one do środy i prowadzi
    je o. Bogusław Wielgoszewski – Karmelita Bosy. Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj
    na wszystkich mszach świętych a od poniedziałku do środy o godz.: 7:00, 8:45, 18:00.
    i 19:30. W środę podczas Mszy św. o 8:45 będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy o modlitwę w intencji Bożych owoców rekolekcji i za
    o. rekolekcjonistę. Nie ustawajmy w zachęcaniu aby każdy z naszych bliskich w nich uczestniczył.
  3. Spowiedź będzie we wtorek i środę – przyjadą księża z dekanatu. Prosimy nie spowiada się w czasie nauki rekolekcyjnej. Aby dobrze się przygotować pobierzmy wyłożone Rachunki sumienia lub z książeczek przygotujmy się takim rachunkiem.
  4. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje będą mieli uczniowie Szkoły Podstawowej
    nr 1 – poprowadzą je Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa oraz o. Bogusław. Zaś młodzież ze szkół średnich zapraszamy w rekolekcje codziennie o 18:00. Szczegółowy plan rekolekcji jest na plakacie.
  5. W rekolekcje Kancelaria parafialna będzie czynna w ograniczonym zakresie.
  6. W środę podczas Mszy św. o 7:00 będziemy się modlić za s. Krystynę kancelarzystkę
    z okazji imienin.
  7. Rozpoczynamy dzisiaj Nowennę - modlitwę przygotowująca naszą parafię
    do Uroczystości św. Józefa - patrona naszych prac remontowych. Codziennie przez kolejne 9 dni po Mszy św. o 18:00 będziemy odmawiać specjalne modlitwy.
  8. We wtorek obchodzić będziemy 294 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał Prymas ks. abp. Teodor Potocki.
  9. Wtedy też wieczorem o 19:30 będzie Msza św. w intencji osób zaangażowanych
    w „Szturm modlitewny za Ojczyznę”, który mieliśmy w naszej parafii.
  10. W środę przypadnie 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi serdecznymi modlitwami.
  11. Bardzo dziękuję p. Rafałowi Stalmachowi – szafarzowi, który podarował nam nowe żarówki do kościoła , dają piękniejsze światło i są bardziej energooszczędne.
  12. Wielkie Bóg zapłać składam każdemu, kto w miniony czwartek przyszedł, aby pomóc
    w sprzątaniu kościoła. Szczególne podziękowanie kieruję do s. Noemi naszej zakrystianki. To było niesamowite jak wielu dobrych ludzi odpowiedziało na naszą prośbę i sprawiło, że kościół, pomimo prac prowadzonych do ostatniego momentu był gotowy na uroczystości związane z peregrynacją Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Także dziękujemy każdemu z Was którzyście w te dni modlił się i swoim zaangażowaniem wspierali sprawy organizacyjne związane z ta uroczystością.
  13. Męskie Koło Żywego Różańca zaprasza mężczyzn z naszej parafii i nie tylko na Dzień skupienia dla mężczyzn, który będzie w najbliższą sobotę, i rozpocznie się od 9:00. Panowie z KŻR rozdawać będą przy wyjściu ulotki z informacją. Zapraszamy
    do udziału.
  14. Również w sobotę będzie obchodzony u nas „Dzień Modlitwy za Federację Skautingu Europejskiego”. Zapraszamy na Msze św. o 16:00 i szczerze polecamy tę grupę jako formę formacji i rozrywki dla Waszych dzieci. Szczegóły są na plakacie.
  15. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Heleny Trzeciak, +Hanny Knach, +Heleny Socha i +Zygmunta Skorupińskiego z ul Solidarności. Pomódlmy się za nich i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …