Grupa brązowa

Te dziewięć dni nie da się tak prosto opisać. Pielgrzymka to przemiana w naszych serc. Pielgrzymka nie jest zwykłą przechadzką, to nie test wytrzymałości fizycznej – to coś znacznie więcej… Niezależnie od tego, czy wyruszymy z głęboką religijną motywacją czy może z motywacją przeżycia nowej przygody, udowodnienia komuś czegoś, zawsze ona nas zmienia… Zmienia tak bardzo, jak na to przyzwalamy.  Pielgrzymka bowiem to górska rzeka, której nurt prowadzi nas do celu… To czas, dzięki któremu można zacząć budować od początku – budować dom swojego życia na skale, którą jest Chrystus…

W Grupie Brązowej pielgrzymują bracia i siostry z dekanatów: Rawa Mazowiecka, Nowe Miasto, Biała Rawska, Lubochnia, a także pątnicy z poza tych dekanatów. Przewodnikiem grupy jest ks. Radosław Czarniak z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.  Czytaj o nas na stronie ŁPPM. Grupa Brązowa liczy ponad 100 pielgrzymów. Pielgrzymi tej grupy, to w większości pątnicy wiele razy idący na Jasną Górę. Ci bardziej doświadczeni pielgrzymi dają świadectwo właściwego zachowania na pielgrzymim szlaku, dobrego podejścia do przyjmujących nas gospodarzy, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, postawy modlitwy i zasłuchania. Nowi i młodsi pątnicy wnoszą do grupy entuzjazm, radość, nowe pieśni, świadectwo wiary.

Grupa Brązowa w trakcie wspólnego pielgrzymowania, zawierzała Matce Bożej rodziny, kapłanów, prośby o uzdrowienie fizyczne i duchowe, wyjście z nałogów. Modliła się o zdanie matury i dostanie się na studia, znalezienie dobrego męża, żony.  Zobacz TUTAJ stronę pielgrzymki.