…gdy będzie chrzest…

Wymagane dokumenty:

– akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego;
– data sakramentu małżeństwa rodziców dziecka;
– dane rodziców chrzestnych;
– zaświadczenie dla rodziców chrzestnych od ks. proboszcza miejsca zamieszkania;
– pisemna zgoda Ks. Proboszcza miejsca zamieszkania na chrzest poza parafią miejsca zamieszkania, gdy dziecko jest z innej parafii.

Chrzest jest  udzielany w II i IV niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 13:00.

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do kancelarii na 2 tygodnie przed planowanym chrztem.

Konferencja przed chrztem w piątek przed niedzielą chrztu o godzinie 18:30 – obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa.

Uprzejmie prosimy o wybieranie kandydatów na chrzestnych aktualnie praktykujących i wierzących. (ważne jest, aby praktykowali codzienną modlitwę, przynajmniej raz w roku się spowiadali i w Niedziele uczęszczali we Mszy św.; Rodzice chrzestni mają dziecko umacniać w wierze i dawać sami przykład żywej wiary).