…gdy będzie chrzest…

Wymagane dokumenty:

– akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego;
– data sakramentu małżeństwa rodziców dziecka;
– dane rodziców chrzestnych;
– zaświadczenie dla rodziców chrzestnych od ks. proboszcza miejsca zamieszkania;
– pisemna zgoda Ks. Proboszcza miejsca zamieszkania na chrzest poza parafią miejsca zamieszkania, gdy dziecko jest z innej parafii.

Chrzest jest  udzielany zazwyczaj w II i IV niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 13:00.

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do kancelarii na 2 tygodnie przed planowanym chrztem.

Konferencja przed chrztem (obowiązkowa) jest w II i IV piątek miesiąca po  Mszy św. o godzinie 18:00 – obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa – przynosimy wtedy Kancelaryjną kartę chrztu !

Uprzejmie prosimy o wybieranie kandydatów na chrzestnych aktualnie praktykujących i wierzących. (ważne jest, aby praktykowali codzienną modlitwę, przynajmniej raz w roku się spowiadali i w Niedziele uczęszczali we Mszy św.; Rodzice chrzestni mają dziecko umacniać w wierze i dawać sami przykład żywej wiary).