UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  –  09.06.2019 r. – OGLOSZENIA

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. zwaną Zielonymi Świątkami, za udział we wspólnym śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Kończy się także okres Wielkanocny i okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Zapraszamy o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:

– Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Jutro jest także liturgiczne wspomnienie św. Bogumiła – dzień imienin ks. Proboszcza.

– we wtorek 11.06.– wspomnienie św. Barnaby Ap.

– w czwartek 13.05. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w piątek 14.06.– wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.

 1. Dzisiaj z racji Dnia Rawy będziemy modlić się o 10:00 w intencji mieszkańców Rawy.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o 18:00 zapraszamy na koncert muzyki barokowej w wykonaniu zespołu Altberg, który wykona utwory polskiego kompozytora epoki baroku Adama Jarzębskiego.ze zbioru “Canzoni e concerti” wydanego w 1627 roku. Będzie też rzadka okazja, aby usłyszeć i zobaczyć wyjątkowe instrumenty: cynk, dulcjan oraz viola da gamba. Koncert poprowadzi kierownik artystyczny naszego zespołu Jakub Kościukiewicz.
 3. W naszym kościele, przybyły 2 wieczne lampy, odnowiona sygnaturka, także kruchta została ukończona. Dziękujemy Bogu za wszystko. Cieszymy się, że tak licznie uczestniczyliście w naszych Uroczystościach Dziękczynienia z prace tak w sobotę jak i w niedzielę było kilka tysięcy osób, które zobaczyły odnowione obiekty. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy nam pomogli w przygotowaniach –proszę też odebrać brytfanny do ciasta – są przy wejściu do zakrystii .
 4. Nasza parafia organizuje w sierpniu dwa turnusy półkolonii dla dzieci ze szkół podstawowych klas III- VIII. Pierwszy turnus w dniach 1.08.- 14.08. Drugi turnus od 19.08.do 30.08. Karty na półkolonie będzie można odebrać w następną niedzielę po Mszach św. Szczegółowe informacje na temat półkolonii pojawią się na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
 5. Zapraszamy na kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się  w najbliższą niedzielę. Całe wydarzenie rozpocznie się mszą św o godz 11:30w naszym kościele. Po mszy nastąpi przemarsz ulicami Rawy. Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do Bożego ładu i jednoznacznie zadeklarowaniem poparcia dla ochrony życia, rodziny i najmłodszych. Jeśli tylko możesz – przyjdź. Pokaż Innym że życie, rodzina to są wartości ważne dla ciebie. Ze jest nas dużo. Przyjdź i powiedz TAK dla Pan Boga oraz NIE dla wszelkich mrocznych ideologii, które choć głośne nie mają na celu dobra człowieka. .
 6. Od poniedziałku do soboty będzie można zwiedzać nasze nowe muzeum, wejść na wieże oraz do krypt. Wejście z przewodnikiem tylko od 10:00 do 11:00. Informacje w kancelarii.
 7. Zapraszamy do udziału w Piesze Pielgrzymce Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu z Jasnej Góry do Łagiewnik (w dniach 22-28 czerwca) – szczegóły na tablicy.
 8. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Janiny Ciszewskiej z ul. Mickiewicza. Za nią i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …