Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego –02.06.2019 r. – OGŁOSZENIA

  1. Zapraszamy o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe i procesję eucharystyczną, z racji pierwszej niedzieli. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 18:00.
  2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek  3.06.– wspomnienie św. Męczenników: Karola Liangi i Towarzyszy.

– w środę  5.06.– wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

– w sobotę 08.06. – wspomnienie sw. Jadwigi.

  1. Minął bardzo udanie pierwszy dzień naszych uroczystości. Drugi dzień świętowani czyli niedziela jest specjalnie poświęcona dla Was – naszych parafian. Przed Msża św. wyświetlimy fil zrealizowany przez Foto Milejka o historii naszego obiektu. Podczas każdej Mszy św. wystąpią nasze zespoły i będzie mini koncert organowy, potem każdy będzie mógł zwiedzić obiekty i napić się czegoś ciepłego oraz zjeść ciasto. Od 14:00 zaś będzie parafialny piknik muzyka, zabawa i jedzonkiem. Nasze uroczystości zakończy o 19:00 koncert “Muzyka w kościele”, wystąpią: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz (flet) i Marek Toporowski (klawesyn i organy). Koncert będzie dzięki współpracy z MDK. W programie: J.S. Bach, A. Vivaldi, J.F. Telemann, E. Morricone i A. Piazzolla.
  2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W sobotę Wspólnota  Odnowy  w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie przed tą Uroczystością. Rozpocznie się ono o 19:00 a zakończy Mszą św. o 21:00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  4. Z tydzień w niedzielę o 10:00 z racji Dni Rawy modlić się będziemy w intencji naszego miasta.
  5. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  6. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …