ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNIENIA ZA REMONT !!!

W najbliższa sobotę i w niedzielę będziemy całą wspólnotą parafialną dziękować Bogu i ludziom za cały projekt rewitalizacji.

W sobotę przed południem o 10:00 rozpocznie się Sympozjum naukowe poświęcone dziejom naszych historycznych obiektów – będzie ono w holu Biblioteki dziecięcej. Wieczorem o 18:15 będzie powitanie gości oraz krótki film nt. przeprowadzonych prac. O 18:30 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja F. Dziuby podczas której zostanie konsekrowany ołtarz oraz będą poświęcone nowe obrazy: św. Józefa i św. Jana Pawła II wraz z relikwiarzami. Chór Archikatedry Warszawskiej wykona Msze Des-dur St. Moniuszki. Po eucharystii pieśni religijne i patriotyczne wykona Reprezentacyjny Zespól Artystyczny Wojska Polskiego. Po Apelu Jasnogórskim będzie możliwość zwiedzenia wyremontowanych obiektów i na koniec o 22:00 po raz pierwszy będzie włączona iluminacja obiektu. Na te wydarzenia zapraszamy wszystkich, proszę tylko, abyśmy byli wyrozumiali, że pierwszeństwo będą mieli zaproszeni specjalnie goście: wykonawcy prac, inspektorzy, przedstawiciele urzędów, władz oraz różnych podmiotów, które wsparły nasze prace hojnymi dotacjami. Drugi dzień świętowani czyli niedziela jest specjalnie poświęcona dla Was – naszych parafian. Podczas każdej Mszy św. wystąpią nasze zespoły i będzie mini koncert organowy, potem każdy będzie mógł zwiedzić obiekty i napić się czegoś ciepłego oraz zjeść ciasto. Od 14:00 zaś będzie parafialny piknik muzyka, zabawa i jedzonkiem. Nasze uroczystości zakończy o 19:00 koncert “Muzyka w kościele”, wystąpią: Agata Kielar-Długosz (flet), Łukasz Długosz (organy) i Marek Toporowski (klawesyn). Koncert będzie dzięki współpracy zMDK. W programie: J.S. Bach, A. Vivaldi, J.F. Telemann, E. Morricone i A. Piazzolla.
Zapraszamy do udziału ale tez prosimy o pomoc w zorganizowaniu. Potrzeba nam ciast oraz osób do sprzątania obiektów i porządkowania terenu. W zakrystii mogą zapisać się na listę Ci, którzy pragną włączyć się w te prace.
 
Bogu niech będą dzięki za Jego błogosławieństwo a św. Józef niech nadal nas wspiera.
Prosimy wesprzyj nasze prace – szczegóły na:
www.parafia.rawa-maz.pl/wesprzyj-renowacje
Projekt pt. „Rewitalizacja zespołu obiektów sakralnych pod wezwaniem NPNMP w Rawie Mazowieckiej w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Parafii” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowita wartość projektu realizowanego w latach 2016-2019 wyniesie 21 843 766,00 PLN, w tym dofinansowanie ze środków EFRR: 14 777 210,24 PLN. Wkład własny Parafii pw. NPNMP w Rawie Mazowieckiej dla projektu dla kosztów kwalifikowanych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z kolei część kosztów niekwalifikowanych dla projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pozostała kwota wkładu własnego i kosztów niekwalifikowanych projektu została pokryta dzięki wsparciu finansowemu parafian, Miasta Rawa Mazowiecka oraz Funduszu Kościelnego