VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –26.05.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Składamy serdeczne życzenie naszym mamom i zapraszam na nabożeństwo majowe intencji w ich intencji. Zaś o 18:00 będzie w intencji mam żywych i zmarłych odprawiona Msza św. – można jeszcze zgłaszać imiona mam.
 2. W minionym tygodniu rozpoczęły się odbiory prac konserwatorskich, został m.in.: umieszczony obraz św. Józefa oraz obrazy w ołtarzu głównym wraz mechanizmami podnoszenia oraz fanfarami, także teren wokół został uporządkowany. .
 3. W najbliższą sobotę i w niedzielę będziemy całą wspólnotą parafialną dziękować Bogu i ludziom za przeprowadzony projekt rewitalizacji. W sobotę przed południem o 10:00 rozpocznie się Sympozjum naukowe poświecone dziejom naszych historycznych obiektów – będzie ono w holu Biblioteki dziecięcej. Wieczorem o 18:15 będzie powitanie gości oraz krótki film nt. przeprowadzonych prac. O 18:30 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja F. Dziuby podczas której zostanie konsekrowany ołtarz oraz będą poświecone nowe obrazy: św. Józefa i św. Jana Pawła II wraz z relikwiarzami. Chór Archikatedry Warszawskiej wykona Mszę Des-dur St. Moniuszki. Po eucharystii Reprezentacyjny Zespól Artystyczny Wojska Polskiego zaśpiewa pieśni religijne i patriotyczne. Po Apelu Jasnogórskim będzie możliwość zwiedzenia wyremontowanych obiektów i na koniec o 22:00 po raz pierwszy zostanie włączona iluminacja obiektów. Na te wydarzenia zapraszamy wszystkich, proszę tylko, abyśmy byli wyrozumiali, że pierwszeństwo będą mieli specjalni goście: wykonawcy prac, inspektorzy, przedstawiciele urzędów, władz oraz różnych podmiotów, które wsparły nasze prace hojnymi dotacjami. Drugi dzień świętowani czyli niedziela jest specjalnie poświecona dla Was – naszych parafian. Podczas każdej Mszy św. wystąpią nasze zespoły i będzie mini koncert organowy, potem każdy będzie mógł zwiedzić obiekty i napić się czegoś ciepłego oraz zjeść ciasto. Od 14:00 zaś będzie parafialny piknik, muzyka, zabawa i jedzonko. Nasze uroczystości zakończy o 19:00 koncert muzyki organowej a po nim zostanie również zapalona iluminacja. Zapraszamy do udziału ale tez prosimy o pomoc w zorganizowaniu. Potrzeba nam ciast oraz osób do sprzątania obiektów i porządkowania terenu. W zakrystii mogą zapisać się na listę Ci, którzy pragną włączyć się w te prace. Pragnę podziękować p. Sowikowi Tadeuszowi oraz Markowi Synowcowi, za już wykonane prace. Także dziękuję p. Zygmuntowi Lechowskiemu. Bóg zapłać: ks. Tomkowi, który czuwa nad przygotowaniem terenu i każdej z osób, która podjęła pomocna dłoń
 4. Dzisiaj nasze dzieci obchodzą Pierwszą rocznicę Komunii św. podczas Mszy św. o 8:45 (klasy A, B, C). Druga grupa będzie podczas Mszy św. o 10:00 (klasy D, E, F).
 5. Tydzień temu z Tacy inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 10 954,87 PLN – Bóg zapłać!
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 7. W środę o 18:00 ks. Bp. Wojciech Osial udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedzi dla nich, dla świadków oraz rodziców będzie we wtorek od 16:00.
 8. Na tę Mszę św. młodzież zaprasza też osoby, które za nich codziennie się modliły.
 9. W czwartek podczas Mszy św. o 7:00 będziemy modlić się i składać życzenia s. Joannie z kancelarii.
 10. Dzisiaj są Wybory do parlamentu europejskiego – bardzo ważne dla naszej Ojczyzny. Jako katolicy chcemy wybrać takich posłów, którzy żyją wiarą oraz troszczą się o dobro Ojczyzny. W komunikacie Księży Biskupów czytamy: „zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem”.
 11. Zapraszamy w piątek do MDK na spotkanie pt.: Rawianie sukcesu z płk Pawłem Marcinkowskim.
 12. Tydzień temu z Tacy inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 10 325,50 PLN – Bóg zapłać!
 13. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Małgorzaty Ciupa z ul. Zwolińskiego, +Teresy Sojan z Pl. Piłsudskiego i +Marianny Nuszkiewicz z ul. Zwolińskiego. Za Nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …