V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –19.05.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30. Dzisiaj o 16:00 będzie Msza św. z majówką przy kapliczce w Pasiece Wałowskiej.
 2. Coraz bliżej do uroczystości Dziękczynienia za przeprowadzony remont – 1 i 2 czerwca. Bardzo proszę Was o pomoc w przygotowaniach. Potrzeba będzie ciasta oraz osób do sprzątania obiektów i porządkowania terenu. W zakrystii mogą zapisać się na listę Ci, którzy pragną włączyć się w te prace.
 3. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią/ły do Pierwszej Komunii Św. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Codziennie w „Białym tygodniu” będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św. o 18:00.
 4. Osoby, które podjęły się modlitwy za dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Dzień wdzięczności, który dzieci będą przeżywać podczas Mszy św. w najbliższą środę.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Pierwszą rocznicę Komunii św. podczas Mszy św. o 8:45 (klasy A, B, C – zbiórka przed kościołem  o godz. 8:35). Druga grupa będzie podczas Mszy św. o 10:00 (klasy  D, E, F – zbiórka przed kościołem  o godz. 9:50).
 6. Spowiedź dla tych dzieci oraz rodziców i chrzestnych będzie w piątek od 16:00 – klasy A, B, C a od 16:35 – klasy D, E, F.
 7. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Matki – o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszych mam: żywych i zmarłych – można zgłaszać w kancelarii intencje – imiona mam do przeczytania podczas Mszy św.
 8. Z tej okazji w sobotę będzie w naszym mieście Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Rozpocznie się ona w Kaplicy na Sójczym Wzgórzu. W drodze do kościoła Ojców gdzie będzie Msza św. Panie zatrzymają się w naszej świątyni. Tutaj o 9:30.zabrzmią po raz pierwszy nasze fanfary na odsłonięcie Obrazu Matki Bożej i będzie odśpiewana majówka. Szczegółowy plan na naszej stronie.
 9. Trwa rekrutacja do Katolickiego Publicznego Liceum im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej. Zapraszamy młodzież klas VIII i klas III gimnazjum. Wniosek i szczegółowe informacje dostępny na stronie szkoły ktolik-rawa.pl.
 10. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 modlimy się za dobrodziejów naszego remontu oraz wszystkich wspierających prace. W minionym tygodniu zostały rozebrane rusztowania i rozpoczęły się tzw. odbiory prac. Chociaż nadal będą naprawiane usterki. Została ustawiona kruchta i przy niej prace jeszcze trochę potrwają gdyż decyzja o zmianie jej wyglądu została dosyć późno zaakceptowana przez konserwatorów. Zawisł już obraz Jezusa Miłosiernego oraz zostały umieszczone relikwiarze.
 11. Nasze Parafialne Koło Caritas, otrzymała ostatnio dotację na swoje działania charytatywne od Urzędu Miasta Rawa Maz. w wysokości 5 tyś zł. – bardzo dziękujemy władzom miasta i osobom, które były zaangażowane w ten wniosek.
 12. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Wiesława Stasiaka z ul. Ogrodowej, +Zofii Stankiewicz z ul. Jeżowskiej i +Katarzyny Czech z ul. Słowackiego. Za Nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …