IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –12.05.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Przedstawiciele Rady parafialnej chcą skierować do nas słowo dotyczące naszych prac.
 2. Przygotowujemy się do uroczystości Dziękczynienia za przeprowadzony remont, planujemy je na 1 i 2 czerwca. Zapraszamy gości a także wszystkich naszych parafian, aby Bogu i ludziom dziękować za to co dokonało się przez te trzy lata. Będzie coś i dla ducha i dla ciała: Msza św., koncerty, piknik a przede wszystkim możliwość zobaczenia całości odremontowanych obiektów. Już teraz proszę Was o pomoc w przygotowaniach. Potrzeba będzie ciasta, osób do sprzątania obiektów i porządkowania terenu.
 3. W tym tygodniu będą już końcowe odbiory prac. W ostatnich dniach rozpoczęto ustawiać kruchtę pod chórem, został umieszczony obraz św. Jana Pawła II, jest chrzcielnica, są zakupione słupki odgradzające, na chórze posjawiły się 4 wesołe aniołki.
 4. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza – będziemy modlić się intencji powołań podczas nabożeństwa majowego o 17.30. Zachęcamy, abyście podtrzymywali tradycję majówek przy kapliczkach i krzyżach. Prosimy zadbać, aby każda z nich była pięknie udekorowana. W środę o godz. 19:00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce w Wałowicach, w sobotę o 19:00 w Chrustach Nowych a w niedzielę o 16:00 w Pasiece Wałowskiej.
 5. W tygodniu obchodzimy:

– we wtorek 14.05. – święto św. Macieja, apostoła.

– w czwartek 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

– w sobotę 18.05. – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego

 1. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że termin na złożenie wniosku o przyznanie płatności w aplikacji e-WniosekPlus upływa w dniu 15 maja.
 2. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. podczas Mszy św. o 10:00 – prosimy, aby pozwolić rodzicom i bliskim dzieci w przeżyciu tego święta, przyjdźmy na inną godzinę, prosimy też pamiętać, że ławki będą zarezerwowane dla rodzin dzieci. Postarajmy się także, aby przed tą mszą św. nie parkować samochodów przed kościołem.
 3. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej oraz rodziców i chrzestnych będzie w piątek od 16:00.
 4. Wszystkie osoby, które podjęły się modlitwy za dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na dzień wdzięczności, który dzieci będą przeżywać podczas „Białego tygodnia”.
 5. Warto pójść jutro do MDK na 16:30. Będzie tam spotkanie z panią Urszulą Krupa poświęcone współczesnym zagrożeniom dla zdrowia, życia i rodziny.
 6. Od środy 15 maja od g.18.00 do piątku 17 maja do g.10.00 odbędzie się w parafii św. Pawła od Krzyża – u Ojców Pasjonistów Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Gargano. Program Nawiedzeniajest na ulotkach rozłożonych w kruchcie Kościoła. W środku ulotki jest też wkładka – zaproszenie na wakacyjne ”Warsztaty Biblijne z pasjonistami” organizowane w sierpniu, w Wadowicach.
 7. Zapraszamy do udziału w ciekawej konferencji organizowanej przez Fundację „Queen”, która odbędzie się dzisiaj w MDK o 19:30.
 8. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Gościu informacje o Dniu Matki i pielgrzymce diecezjalnej kobiet jaka będzie w naszym mieście 26 maja.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Henryka Woźniaka z ul. Niepodległości. Za Niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …