III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO –5.05.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. W Internecie można odsłuchać wystąpienia lewicowego dziennikarza, który przemawiał w piątek przed Panem Tuskiem na Uniwersytecie Warszawskim. Ten promotor LGBT porównał nasz Kościół, czyli każdego z nas do stada świń nurzających się w błocie. Mówił, że Kościół stracił prawo do nauczania moralności i do bycia sumieniem Narodu. Dziwi to, że taką mowę nienawiści można bezkarnie głosić dzisiaj na Uniwersytecie i przy milczącej aprobacie obecnych tam polityków. W tym kontekście zachęcam do przeczytania ostatniego kazania Ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego „Obudź się Warszawo”. https://naszdziennik.pl/mysl/207943,obudz-sie-warszawo.html               Pamiętajmy stare powiedzenie, kto milczy ten popiera.

 1. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe. Uwaga – w najbliższą sobotę ze względu na śluby będzie ono po Mszy św. o 18:00). Bardzo się cieszymy z tego, że podtrzymywana jest tradycja majówek przy kapliczkach i krzyżach. Prosimy zadbać, aby każda z nich była pięknie udekorowana. Dzisiaj o 16:00 będzie Majówka przy kapliczce w miejscowości Podlas. Czekamy na zaproszenie z innych wiosek i ulic.
 2. W tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek 6.05. – Święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

– w środę 8.05. – Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski – zapraszamy do Boguszyc na odpust.

 1. Wznawiamy Msze św. w kaplicy na Osadzie Dolnej o godz. 16.00.
 2. Od dziś rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny, oraz trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po wyjściu z kościoła otrzymamy karteczki z zaznaczonymi fragmentami Biblii do osobistej medytacji. W tym roku będziemy rozważać Ewangelię według św. Jana. Niech fragment ten będzie światłem i mocą na drodze naszego osobistego życia.
 3. Jutro jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy młode małżeństwa, które zawarły ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy na Msze św. o 18.00.
 4. Na koniec Tygodnia Miłosierdzia możemy wesprzeć działania Caritas ofiarami do puszki –  przed kościołem są wolontariusze i osoby z Caritas parafialnego.
 5. W środę będzie po Mszy św. o 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania a 10 i 11 maja będzie spotkanie dopuszczające. Podział grup zostanie umieszczony na stronie parafialnej.
 6. Proboszcz Parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zaprasza na spotkanie z Profesorem Markiem Wosińskim – Przewodniczącym Globalnej sieci na rzecz zrównoważonego rozwoju (GNSD) przy ONZ i Panem Bipinem Panday – koordynatorem szkół siostrzanych ze strony Nepalu. Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej jest pierwszą szkołą w Polsce, która uczestniczy w projekcie szkół siostrzanych. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 maja o godz. 19.00 w kaplicy parafialnej. Podczas spotkania profesor wygłosi wykład: “Inwestycja w Kształcenie; Jak Zaangażować Młodzież w Rozwiązywanie Problemów Współczesnego Świata?”– szczegóły na stronie parafii.
 7. Zapraszamy do udziału w ciekawej konferencji organizowanej przez Fundację „Queen”, która odbędzie się za tydzień w MDK o 19:30 – szczegóły na plakacie.
 8. Ojcowie Pasjoniści zapraszają na 12-dniową pielgrzymkę do Włoch w atrakcyjnej cenie (od 8 do 19 lipca br.). Szczegóły u pasjonistów.
 9. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są także pod chórem do pobrania darmowe „Dobre Nowiny”.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Jana Wasiaka ze Zgierza i +Małgorzaty Adamskiej z ul. Tomaszowskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …