II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Święto Miłosierdzia Bożego –  28.04.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Papieża Jana Pawła II w 2000r. Inspiracją było pragnienie Jezusa przekazane s. Faustynie: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W dzisiejszej modlitwie towarzyszą nam relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny.
 2. Dzisiaj o 15.00 będzie sprawowana specjalna Msza św. połączona z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i w tych intencjach, które są składane przy obrazie. W ramach nabożeństwa o godz. 17.30 pomodlimy się Litanią do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważeniami tekstów biblijnych o Miłosierdziu.
 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną. Coraz bliżej do terminu zakończenia wszystkich prac. Przygotowujemy się już do uroczystości dziękczynienia za te prace. Chcemy też zadbać o teren wokół kościoła stąd bardzo prosimy o pomoc w zdobyciu rolek zielonej trawy. Jeśli ktoś ma możliwość pomocy to bardzo prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez naszą Caritas.
 5. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek 29.04.– wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej;

– w środę 1.05.– wspomnienie św. Józefa – patrona robotników;

– w piątek 3.05. – Uroczystość MB Królowej Polski;

– w sobotę 4.05. – wspomnienie św. Floriana.

 1. Jutro obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Należy pamiętać, że tak dla Niemców jak i dla sowietów duchowni byli pierwszą grupą do zniszczenia. Co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej wśród nich również i nasz proboszcz śp. ks. Wacław Zienkowski (+ 5.08.1940).  Będzie specjalna modlitwa po Mszy św. o 18:00 w intencji tych kapłanów i za naszą Ojczyznę.
 2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 3. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka, Starosta Rawski i Wójt Gminy Rawa Mazowiecka zapraszają na uroczystości z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja na dziedzińcu zamkowym. Rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą Św. polową w asyście pocztów sztandarowych następnie w programie: „Radosne święto” – festyn organizacji pozarządowych powiatu rawskiego – szczegóły obchodów są na plakacie.
 4. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą o: 7.00. 8.45, 11.30 i 18.00.
 5. UWAGA: w dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W związku z nadchodzącymi świętami narodowymi zachęcam, aby umieścić na naszych domach flagi narodowe. Wywieszona flaga to oznaka pamięci i dumy z dokonań przodków, a przede wszystkim miłości do Ojczyzny.
 7. W środę – 8 maja będzie po Mszy św. o 18:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania a 10 i 11 maja będzie spotkanie dopuszczające. Podział grup zostanie umieszczony na Tablicy.
 8. Zapraszamy do udziału w ciekawej konferencji organizowanej przez Fundację „Queen”, która odbędzie się w MDK 12 maja o 19:30 – szczegóły na plakacie.
 9. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach. Pamiętajmy o tym, aby je przystroić. Zapraszamy – 3 maja do Leopoldowa na 19:00 – będzie tam Msza św. polowa, a 5 maja w niedzielę będzie ona o 16:00 przy zabytkowej kaplicy w Podlasiu.
 10. Prosimy wszystkie rodziny, które goszczą Obraz Maryi, aby w miesiącu maju zapraszały do swoich domów sąsiadów i mieszkańców bloku czy ulicy po to, aby wspólnie pomodlić się Litanią Loretańska i przeżyć tradycyjną majówkę.
 11. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 podczas majówki będziemy się także modlić w intencji osób powołanych z naszej parafii i o nowe powołania.
 12. Ze względu na Uroczystość 3 maja, księża odwiedzą chorych w kolejnym tygodniu.
 13. W sobotę wspominając św. Floriana będziemy się modlić za strażaków i za ich rodziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwą ogarniemy także zmarłych strażaków i tych, którzy zginęli ratując życie i mienie ludzkie. Zapraszam wszystkich druhów.
 14. Za tydzień wznawiamy Msze św. w kaplicy na Osadzie Dolnej o godz. 16.00.
 15. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny.
 16.  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Zbigniewa Kołodziejczyka  z ul. Solidarności, +Sylwestra Tęczyńskiego z ul. Polnej i +Jana Gruchały z ul. Słowackiego. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …