Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie o godz. 17:15.
 2. Dziś Niedziela Palmowa – Liturgia rozpoczęła się od poświecenia palm, świecimy je podczas każdej Mszy św. Szczególną oprawę będzie miała msza św. dla dzieci o 11:30. Atrakcją dla nich będzie uroczysty wjazd kapłana a dla dzieci konkurs na największą palmę oraz tę, która jest najładniej wykonana. Zapraszamy z palmami pod krzyż na skwerze ok. 11:20.
 3. Trwa nadzwyczajne Jerycho różańcowe w naszej parafii – zapraszam do podjęcia tej modlitwy różnicowej w intencji Kościoła i kapłanów oraz za tych, którzy pobłądzili o ich nawrócenie. Warto przyjść po obiedzie na chwilę adoracji i wspólnej modlitwy. Jerycho różańcowe zakończy się dzisiaj Mszą św. o 18:00.
 4. Uwaga: osoby głuchonieme zapraszamy jutro (poniedziałek) na spotkanie wielkopostne. Od 16:30 będzie możliwość spowiedzi a o 17:00 będzie w kościele Msza św.
 5. Spotkanie dziewczynek pragnących sypać kwiaty podczas procesji rezurekcyjnej odbędzie się w środę 17 kwietnia o godz. 16.30 w kościele. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dziewczynki z klas IV i V. Do udziału w procesji zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców w strojach komunijnych.
 6. Niedzielą Palmową wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go w skupieniu
  i modlitwie, zwłaszcza czas Triduum Paschalnego. Gorąco zapraszamy do udziału w liturgii tych Świętych Dni – pamiętajmy – są to najbardziej ważne wydarzenia dla nas wierzących! Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg 12 mężczyznom w Wielki Czwartek będzie o godz. 18:00. Będziemy w tym dniu modlić się także w intencji kapłanów. W Wielki PiątekDzień Męki Pańskiej – liturgia rozpocznie się o godz. 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w Wielki Piątek przy krzyżu na Pl. Piłsudskiego o godz. 15.00, poprowadzi je Wspólnota Genesis. Modlitwa ta rozpocznie się po raz pierwszy w Kaplicy Dusz Czyśćcowych – Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pod chórem można pobrać tekst Nowenny. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00.proszę przynieść świece (koniecznie z okapnikami). Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Kolejne Msze św. w tym dniu będą o godz.: 8:45, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Zapraszamy do licznego udziału w rezurekcji tak, aby wspólnie ogłosić światu prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Zespoły parafialne i wioski proszę o wcześniejsze przygotowanie chorągwi i feretronów – informacji na ten temat udziela x. Artur. Zapraszam asystę do baldachimu, Rycerzy Kolumba, orkiestrę OSP i druhów strażaków, bielanki, ministrantów, skautów i inne osoby potrzebne do zorganizowania rezurekcji.
 7. Serdeczne zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy (będzie ona w nowej Kaplicy Dusz Czyśćcowych) i Grobie Pańskim (w kosciele). W Wielki Czwartek i Piątek kościół będzie otwarty do godz. 22:00. Niech to będzie czas poświęcony na modlitwę i nawiedzenie Najświętszego Sakramentu. W Wielką Sobotę czuwamy w kościele całą noc, aż do rezurekcji. Zapraszamy do adoracji przy grobie – propozycja podziału godzin adoracji na Tablicy ogłoszeniowej.
 8. Zapraszamy na „Ciemną jutrznię” na godz. 8:00 w Wielki Piątek (w Kaplicy Dusz) i Wielką Sobotę (w kościele).
 9. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielkanoc przeżyjmy w łasce uświęcającej. Nie odkładamy na te dni spowiedzi! Okazja do spowiedzi jeszcze tylko w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy św.
 10. Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocy w Wielką Sobotę będzie w kościele od godz. 9:00 do 15:00 i po wioskach: jeden kapłan – Ścieki, Pasieka Wałowska, Huta Wałowska, Lutkówka, Janolin, Stary Dwór, Wałowice, Sucha i Niwna; drugi kapłan – Leopoldów, Podlas, Podkonice Miejskie, Chrusty Stare i Nowe i Osada Dolna (w kaplicy). Pojazdy prosimy przysłać z Leopoldowa i ze Ścieków na godz. 9:00. Każda wioska przywozi kapłana do siebie a ostatnia także odwozi do Rawy. Do kościoła ze święconką przychodzimy o ile to możliwe rodzinnie i pozostajemy choćby na krótką chwilę adoracji Pana Jezus w grobie. U ministrantów przed kościołem będą do nabycia buteleczki z wodą świeconą (dobrowolne ofiary pomogą im w wyjeździe wakacyjnym).
 11. W Święta nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu !!!!
 12. Jak widzicie został już ustawiony cały ołtarz główny, wszystkie ławki są także w jednym stylu. Pojawiły się 2 dodatkowe duże ławki na końcu. Zachęcam, aby zostać fundatorem tych nowych ławek oraz nowych ołtarzy. Wkrótce także będziemy umieszczać tabliczki na dole ławek, na odwrocie obrazów stacji Drogi Krzyżowej oraz granitowe płyty na ogrodzeniu przy kościele. Pan Szymon – organista już gra na naszych organach. Po długim czasie konserwacji i strojenia już pięknie grają.
 13.  Zachęcam do nabycia prasy katolickiej u ministrantów: Niedziela, Gość Niedzielny – jest też Mały Gość Niedzielny.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeb +Wojciecha Pawłowskiego  z ul. Solidarności. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …