V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Gorzkie Żale z nauką pasyjną – dzisiaj o godz. 17:15

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9:00 i 17:15 – w piątek będziemy mieli na tym nabożeństwie tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta: szczególnie Policji, Straży Miejskiej i strażakom z OSP oraz wszystkim, którzy tak licznie się zgromadzili.

 1. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień – będziemy błogosławić palmy. W Niedzielę Palmową będzie u nas w kościele dla dzieci konkurs na największą palmę oraz tę najładniejszą. Postarajcie się całą rodziną je przygotować, to będzie dobra zabawa. Prosimy przyjść z palmami pod krzyż na skwerze przed Mszą św. ok. 11.20.
 2. Zakończyliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Z wdzięcznością pamiętajmy na modlitwie o rekolekcjoniście ks. Dionizym. Słowo Bóg zapłać składam: księżom wikariuszom a szczególnie ks. Pawłowi za poprowadzenie rekolekcji dla dzieci, naszym katechetom, siostrom nazaretankom (s. Przełożonej, s. zakrystiance i s. Pauli), organiście – p. Szymonowi, pani Basi i Jadzi za pracę w kuchni, zespołom muzycznym, ministrantom i lektorom. Podziękowanie kieruję do Dyrekcji naszych szkół oraz do nauczycieli za pomoc.
 3. Prosimy nie odkładać spowiedzi przed świętami na ostatni moment. Przypominamy, że w Triduum Paschalne, poza wyjątkowymi przypadkami nie będziemy spowiadać!
 4. W kościele pojawiły się kolejne ławki: dwie kolatorskie pod chórem i bez oparcia przed ołtarzem. Ponieważ wszystkie ławki z oparciem mają już swoich fundatorów a wiele osób pytało się o nie to zachęcam, aby być darczyńcą także i tych nowych – proszę popatrzeć jakie są solidne i stabilne. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii lub u ks. Proboszcza.
 5. Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza dzisiaj od godz. 9:00 na “Wielkanocny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła” – będzie on w siedzibie Muzeum.
 6. Bardzo dziękuję panu Zygmuntowi i Damianowi Lechowskim z rodziną za przekazanie na nasze prace: betonu i piasku. Jak tylko mamy prośbę, czy o transport czy właśnie o takie materiały jak piasek i beton to zawsze chętnie nas wspierają.
 7. Uwaga: osoby głuchonieme zapraszamy 15 kwietnia (poniedziałek po Niedzieli Palmowej) na spotkanie wielkopostne. Od 16:30 będzie możliwość spowiedzi a o 17:00 będzie w kościele Msza św.
 8. W sobotę Maturzyści z naszych szkół jadą na Diecezjalne spotkanie na Jasnej Górze – bliższe informacje można uzyskać u katechetów i w zakrystii.
 9. Ojcowie Pasjoniści serdecznie zapraszają na Drogę Krzyżowa na Zamku w piątek o godz. 19.10.
 10. Już informujemy, że w piątek 26 kwietnia o g.19.00 w kinie w MDK będzie wyświetlony nowy film pt. „Największy dar” o mocy przebaczenia. Polecamy bardzo!
 11. Siostry Nazaretanki serdecznie zapraszają  na pielgrzymkę  z Roszkowej Woli do Żdżar w 30-ą rocznicę beatyfikacji bł. Franciszki Siedliskiej. Początek uroczystości 27- go kwietnia o godz. 9.30 w Roszkowej Woli. Dokładny plan jest podany na plakacie w gablocie. Będzie zorganizowany autokar – zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii do dnia 15-go kwietnia.
 12. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny (jest dodatek: płyta filmem o św. Ignacym Loyoli) i tygodnik Niedziela.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Teresy Popielskiej z ul. Solidarności. Pomódlmy się za nią i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …