IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw pasyjnych:

Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

Droga Krzyżowa w piątki. UWAGA: w najbliższy piątek ze względu na rekolekcje szkolne nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 i 17.15.  ale będzie Droga Krzyżowa ulicami miasta po Mszy św. o 18:00. Warto wziąć ze sobą świece. Zachęćmy również jak najwięcej osób, aby przeżyć ten szczególny wieczór z rozmyślaniem o Męce Pańskiej !

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne pt. „By Rodzina Bogiem silna była…”. Program jest na Tablicy ogłoszeniowej. Potrwają one do środy i prowadzi je ks. Dionizy Mróz – salezjanin. Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj na wszystkich mszach świętych a od poniedziałku do środy o godz.: 7:00, 8:45, 18:00. i 19:30. W środę podczas Mszy św. o 8:45 będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcji i za ks. rekolekcjonistę – codziennie od 17:30 będzie adoracja w tych intencjach. Nie ustawajmy w zachcecie aby każdy z naszych bliskich w nich uczestniczył.
 2. Spowiedź będzie we wtorek i środę – przyjadą księża z dekanatu. Prosimy nie spowiada się w czasie nauki rekolekcyjnej. Aby dobrze się przygotować pobierzmy wyłożone Rachunki sumienia lub z książeczek przygotujmy się takim rachunkiem.
 3. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje o 10:30 będą mieli uczniowie szkół średnich – poprowadzi je także ks. Dionizy. Zaś od środy do piątku rekolekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej poprowadzi ks. Paweł Olszewski – nas wikariusz. Szczegółowy plan rekolekcji jest także na plakacie.
 4. W rekolekcje Kancelaria parafialna będzie czynna w ograniczonym zakresie.
 5. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli ślub u nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy podczas eucharystii o 18:00.
 6. Zapraszamy mężczyzn na kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba – wtorek po Mszy św. o 18:00.
 7. Także we wtorek 2 kwietnia w XIV rocznice śmierci Jana Pawła II zapraszamy na modlitwę pod pomnikiem jaka będzie po Mszy św. o 19:30.
 8. Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza za tydzień od godz. 9:00 na “Wielkanocny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła” – będzie on w siedzibie Muzeum.
 9. Siostry Nazaretanki serdecznie zapraszają  na pielgrzymkę  z Roszkowej Woli do Żdżar w 30-ą rocznicę beatyfikacji bł. Franciszki Siedliskiej. Początek uroczystości 27- go kwietnia o godz. 9.30 w Roszkowej Woli. Dokładny plan jest podany na plakacie w gablocie. Będzie zorganizowany autokar – zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej lub zakrystii do dnia 15-go kwietnia.
 10. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 modlimy się szczególnie za małżeństwa oczekujące narodzin dziecka i za mamy w stanie błogosławionym oraz intencjach chorych, Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 11. Nasz łowickie seminarium zaprasza na Dni Otwarte od najbliższego piatku – szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Pawła.
 12. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na 17.30 na modlitwę za osoby powołane z naszej parafii W piątek księża odwiedzą chorych wyjątkowo ze względu na rekolekcje od godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 7:00, tak w piątek jak i sobotę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 13. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
 14. W tym tygodniu nie było pogrzebów, ale pomódlmy się za dusze zmarłych dobrodziejów naszego kościoła i prac remontowych oraz za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek…