III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019 r. – OGLOSZENIA

  1. W Wielkim Poście zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw pasyjnych:

Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00 i 17.15. W ostatni piątek na porannym nabożeństwie Drogi Krzyżowej uczestniczył z nami Biskup Łowicki J.E. Ks. Bp. Andrzej F. Dziuba. Poświecił On nowe obrazy stacji Drogi Krzyżowej, które zostały wczoraj umieszczone w naszej świątyni w miejsce dotychczasowych współcześnie wykonanych tablic gipsowych. Nabyte przez nas stare i zniszczone oleodruki zostały poddane konserwacji i włożone w nowe ramy nawiązujące do wnętrza naszej barokowej świątyni. Już są fundatorzy kilku odnowionych obrazów. Szukamy teraz sponsorów na pozostałe stacje. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Proboszcza albo w kancelarii.

  1. Dzisiaj przypada „Narodowy Dzień Życia” – jest to dzień podejmowania zobowiązań Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Zapraszam Was do udziału w tej pięknej inicjatywie, która polega na odmawianiu przez 9 miesięcy dziesiątka różańca w intencji jednego dziecka, krótkiej modlitwy i ewentualnie dobrowolnego postanowienia. Osoby, które zdecydowały się podjąć tę Duchową adopcję złożą Rotę przyrzeczenia na Mszy św. o godz. 10:00.
  2. Już od kilku miesięcy w kolejnych parafiach naszej Diecezji codziennie trwa nieustanna modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. U nas będzie to w najbliższy czwartek. Tego dnia po porannych Mszach świętych będziemy modlić się litanią do Chrystusa Kapłana i Ofiary, natomiast o 17:30 rozpoczniemy nasze wieczorne modlitwy w intencji powołań, będzie sprawowana w tej intencji Msza św. a po niej pomodlimy się, przed Najświętszym Sakramentem Gorzkimi Żalami. Ponadto zachęcamy każdego z Was, aby w ten czwartek odmówić o dowolnej porze dziesiątek różańca w intencji powołań do naszego łowickiego seminarium, także i z naszej parafii. Warto także, kto może podjąć w ten dzień dodatkowy post, w intencji powołań. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Dionizy Mróz salezjanin). Program rekolekcji jest na Tablicy. Będzie również Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.
  4. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną – 12 141,64 zł. Bardzo dziękujemy za każdy Wasz dar.
  5. Wpływają do kancelarii prośby o wycięcie drzew na cmentarzu. Rozumiemy motywy osób proszących o to, ale wyjaśniamy, że bez zgody Urzędu Konserwatorskiego w Łodzi, nie możemy wycinać drzew ani ich pielęgnować. Dlatego każde z tych pism przekazujemy do Urzędu i zasadniczo raz w roku przyjeżdża od nich na wizję pracownik, który decyduje co zrobić.
  6. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela. Młodzież rozprowadza kolejny numer gazetki parafialnej „Genesis”. Proszę, aby ich wesprzeć.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Władysławy Szymańskiej z Wałowic i +Stanisława Kępy z ul. Zwolińskiego ( Stanisław codziennie przychodził do kościoła). Za nich i za naszych bliskich módlmy się: Wieczny odpoczynek…