ZAPISZ SIĘ NA PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ !

PIELGRZYMKA DO HISZPANII, PORTUGALII I FRANCJI
Bardzo atrakcyjna !!!
(m.in.: Santiago di Compostella, Fatima, Lourdes i La Salette)

Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych !!! Dzwoń natychmiast.

TERMIN: Wyjazd od 29.06. do 14.07.2019
CENA: 4195 PLN (plus opłaty za wejścia, itp. około 120 euro)

Zapisy i wszelkie informacje w kancelarii parafialnej w Rawie Maz. – „Duży kościół”

tel. 46-814 22 37 lub 600 365 799
e-mail kancelaria@parafia.rawa-maz.pl

PROGRAM:
DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg. Obiadokolacja.
DZIEŃ 2: PRZEŁĘCZ BRENNERO Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
DZIEŃ 3: AWINION Przejazd do Awinionu. W programie zwiedzania: Pałac Papieży oraz słynny Most St. Benezet na Rodanie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie bazyliki Różańca Świętego, bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes do indywidualnego wykorzystania. Wieczorem udział w procesji ze świecami. Nocleg.
DZIEŃ 6: BURGOS Przejazd do Burgos. Zwiedzanie katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 7: SANTIAGO DE COMPOSTELA Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie monumentalnej katedry św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela. Obiadokolacja.
DZIEŃ 8: FATIMA Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwość udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 9: NAZARE – OBIDOS – ALCOBACA Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, targ warzywno-owocowy oraz niesamowite widoki na Dolne Miasto i Atlantyk. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Zwiedzanie Obidos – miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów. Następnie przejazd do miejscowości Alcobaca, zwiedzanie Opactwa Santa Maria de Alcobaca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 10: LIZBONA Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii: Starówka, zamek św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieża Belem i klasztor Hieronimitów. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 11: SALAMANKA – AVILA Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze słynnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Następnie przejazd do Avila (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy. Nocleg. Obiadokolacja.
DZIEŃ 12: MADRYT – SARAGOSSA Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Następnie przejazd do Saragossy. Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w bazylice del Pilar. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 13: MONTSERRAT – BARCELONA Po śniadaniu przejazd na Montserrat pobyt w klasztorze benedyktyńskim. Następnie zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii: Spacer słynną w całym mieście ulicą Rambla, katedra św. Eulalii, Pałacu Królewski (z zewnątrz), kościół Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego (wejście dla chętnych). Obiadokolacja. Nocleg na Costa Brava.
DZIEŃ 14: LA SALETTE Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg. Obiadokolacja.
DZIEŃ 15: GENEWA Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze słynnym zegarem kwiatowym. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.
DZIEŃ 16: Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

ŚWIADCZENIA W CENIE PODSTAWOWEJ
• 14 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czeskie Budziejowice x 1, Liguria x1, Lourdes x 3, ok. Burgos x 1, Santiago de Compostela x 1, Fatima x 2, ok. Salamanka x 1, Madryt x 1, ok. Saragossa x 1, Costa Brava x 1, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
• Śniadania (14). Pakiet 14 obiadokolacji W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
• Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek i DVD). W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
• Ubezpieczenie KL do 15000 EUR, NW, CP i bagaż do 1000 zł.
• Opieka pilota.
• Opłata z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego