I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019 r. – OGŁOSZENIA

1. W Wielkim Poście zachęcamy do modlitwy podczas nabożeństw pasyjnych:

Gorzkie Żale z nauka pasyjną – dzisiaj o godz. 17.15

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00 i 17.15

1. Rozpoczynamy dzisiaj Nowennę – modlitwę przygotowująca naszą parafię do Uroczystości św. Józefa – patrona naszych prac remontowych. Codziennie przez kolejne 9 dni po Mszy św. o 18:00 będziemy odmawiać specjalne modlitwy.
  2. We wtorek obchodzić będziemy 289 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał Prymas ks. abp. Teodor Potocki.
  3. W środę przypadają imieniny s. Bożeny naszej zakrystianki. W Jej intencji będzie sprawowana Msza św. o 7.00.
  4. Także w środę, 13 marca przypadnie 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego naszymi serdecznymi modlitwami.
  5. Przedłużyliśmy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Lourdes, Fatimy, La Salette i innych miejsc. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Szczegóły są na Tablicy.
  6. Zachęcamy do przekazania 1% na remont naszej świątyni za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Aby przekazać 1% na wsparcie naszych prac, trzeba tylko na druku PIT po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji dodać koniecznie: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” Przy wyjściu są ulotki z dokładną informacją – prosimy je pobrać i rozdać znajomym. Za wszelką życzliwość dziękujemy! W minionym roku na nasze prace z 1%  zebrano kwotę  – 33 532,40 PLN.
  7. Bardzo dziękujemy za każdy Wasz dar, ale jednocześnie prosimy o pomoc w naszym remoncie, prace zbliżają się do końca i będziemy musieli regulować ostatnie faktury oraz koszty dodatkowe jakie zawsze pojawiają się przy tak wielkich inwestycjach. Dlatego parafia będzie musiała zaciągnąć kredyt bankowy, aby to uregulować – na kwotę 2 i pół miliona złotych. Stąd dziękujemy za każdą ofiarę, gdyż to pomaga nam zmniejszyć kwotę pożyczki. Od jutra rozpocznie się strojenie organów a w minionym, tygodniu m.in. zainstalowano projektor oraz ekrany telewizyjne, które pomogą nam w lepszym uczestnictwie w liturgii.
  8. Bardzo dziękuję p. Zygmuntowi Lechowskiemu i całej rodzinie za pomoc w transporcie kostki oraz za przywiezienie piachu potrzebnego nam na teren przykościelny.
  9. Męskie Koło Żywego Różańca zaprasza parafian i wszystkich chętnych do zakupu akcji św. Józefa. Akcje rozprowadzać będziemy za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. Ceny akcji 100, 200 i 500 złotych. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont naszej świątyni.

Korzyści posiadaczy akcji:

– w każdą środę za wszystkich posiadaczy modlimy się w czasie Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

-co tydzień w niedzielę podczas wypominek modlimy się za zmarłych posiadaczy Akcji

– w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13:00 sprawowana jest w naszym kościele Msza św. w intencji wszystkich darczyńców

-na każdym comiesięcznym spotkaniu Męskie Koło Żywego Różańca modli się w intencji wszystkich akcjonariuszy

– przez 24 lata tj. do 2042 roku w uroczystość św. Józefa sprawowana będzie Msza św. w intencji akcjonariuszy żyjących i zmarłych

– imię, nazwisko i adres nabywcy zapisywane jest w specjalnej księdze.

Za tydzień rozprowadzać będziemy także cegiełki na remont kościoła w cenie 10, 20 i 50 złotych.

1. Bardzo proszę, aby nie dotykać odnowionych naszych zabytków: ambony, ołtarzy itp. bowiem koszt renowacji był bardzo wysoki, i sam dotyk je niszczy szczególnie to co jest posrebrzone czy pozłocone (jest to bowiem prawdziwe złoto). Nasza także wielka prośbę do rodziców – cieszymy się, że przychodzicie z dziećmi i zapraszamy, ale miejcie tez baczenie, aby dzieci  nie dotykały tych złoceń i odnowionych zabytków!
  2. Przy tej okazji chciałbym przypomnieć, że w kościele nie częstujemy jedzeniem czy piciem naszych dzieci. Od samego początku mamy je uczyć tego, że kościół to jest niezwykłe miejsce!!!
  3. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  4. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Wacławy Bielawskiej z ul. Tomaszowskiej, +Andrzeja Zbigniewa Pawlaka i + Kazimierza Czekalskiego z ul. Zwolińskiego oraz + Zofii Andruszkiewicz z Pasieki Wołowskiej. Pomódlmy się za nich i za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …