VIII NIEDZIELA ZWYKŁA– 03.03.2019 r. – OGŁOSZENIA

  1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  2. Podczas każdej Mszy św. gościmy dzisiaj przedstawicieli Rycerzy Kolumba – stowarzyszenia katolickiego dla mężczyzn. Bardzo im dziękujemy za przyjazd i przekazane informacje. Przy wyjściu będą rozdawać ulotki z informacjami a panów zachęcam, do rozmowy z nimi.
  3. Komunikat proboszczów rawskich: Społeczność rawskich parafii z wielkim smutkiem i oburzeniem przyjęła wystąpienie radnego Tadeusza Boczka reprezentującego grupę radnych rządzących naszym miastem. Podczas ostatniej sesji w czasie dyskusji nt. ochrony zabytków miejskich wspomniany radny zaatakował Kościół Katolicki oraz nasze Rawskie parafie, pragnąc skłócić społeczność miasta. Używając oskarżeń o bogactwie i pogardzie, powielił fałszywe tezy znane z antykatolickich pism. Nie zrozumienie budzi fakt, że tak kłamliwe słowa radnego o Kościele nie spotkały się z właściwą reakcją władz miasta i radnych. Przykro nam jest, że zostaliśmy tak boleśnie potraktowani. A przecież poprzez naszą pracę wnosimy tak wiele dobra dla miasta i to nie tylko w wymiarze religijnym. Daje nam to wszystkim wiele do myślenia. A na progu Wielkiego Postu zachęca do modlitwy o przemianę ludzkich serc.

W kontekście naszych prac remontowych zacytujemy słowa p. radnego Boczka, z obwodu nr 7 na os. Solidarności: “gdybym miał wpływ to wtedy kiedy przyznawano dotację” Dużemu Kościołowi na remont ”to bym wszystko robił, aby te pieniądze, które wpłynęły do parafii, aby tam nigdy nie wpłynęły!!!”

  1. W najbliższą Środę – Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9:00 i 17.15. a Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. UWAGA: ze względu na konserwację głównych drzwi do kościoła, prosimy wychodzić tylko bocznym wejściem – prosimy o cierpliwość!
  4. MDK zaprasza na film pt. „Paweł, Apostoł Chrystusa” w czwartek o g.19,00.  Bilety są do nabycia w kasach kina.
  5. Ojcowie pasjoniści organizują wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w sobotę 16 marca. Bliższe informacje i zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii u Ojców Pasjonistów .
  6. Warto sięgnąć do prasy katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (artykuły o zmarłym Biskupie Alojzym Orszuliku)– pod chórem jest także darmowa gazeta „Dobre nowiny”.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:  +Bożeny Chojeckiej  z ul. Solidarności i +Zofii Milczarek z ul. 1 Maja. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich: Wieczny odpoczynek …