V NIEDZIELA ZWYKŁA– 10.02.2019 r. – OGŁOSZENIA

  1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o osobach chorych, popatrzmy wokół siebie może ktoś taki potrzebuje mojej pomocy ! Z tej okazji będzie sprawowana w rawskim szpitalu Msza św. o godz. 10:00. A do kościoła w tym dniu zapraszamy chorych i osoby starsze na godz. 14:00.
  3. Możemy cieszyć się powrotem kolejnych ołtarzy po konserwacji a także podziwiać odnowiony prospekt z piszczałkami, teraz będą one strojone. Został także powieszony jeden z żyrandoli. Ponieważ były pytania od wiernych to spieszę z wyjaśnieniem, że w ławkach będą zainstalowane wieszaki tylko później, także zostaną umieszczone na nich tabliczki z informacją o fundatorach. Ze względu na przedłużenie umowy Wykonawcą uległ także podawany wcześniej termin Uroczystości, które będą uwieńczeniem naszych kilkuletnich prac – odbędą się one 1 i 2 czerwca.
  4. Zachęcamy do przekazania 1% na remont naszej świątyni poprzez Fundację Caritas.
  5. Zakończyliśmy kolędę, za tydzień postaramy się dokonać jej podsumowania. UWAGA: Dla rodzin, które z różnych względów nie były nas w stanie wcześniej przyjąć, będzie możliwość takiej wizyty w środę (13.02.). Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
  6. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” – artykuł na całą stronę o naszych pracach. W tygodniku „Niedziela” artykuł „Lekarz w białym chlebie”.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jadwigi Jakubiak z ul. Solidarności, +Genowefy Krysiak z ul. Tomaszowskiej, +Władysławy Kruszyńskiej z ul. Polnej, +Danuty Woźniak z Pl. Piłsudskiego, +Janiny Jaworskiej z Nowego Głuchówka i +Henryka Michałowskiego z ul. Zielonej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …