PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO HISZPANII, PORTUGALII I FRANCJI

Planujemy na początku wakacji parafialną pielgrzymkę do Hiszpanii, Portugalii i Francji (odwiedzimy m.in.: Santiago di Compostella,Fatimę, Lourdes i La Salette). Pojedziemy od 29 czerwca do 14 lipca. Będziemy chcieli przywieźć figury Matki Bożej do planowanych w ogrodzie parafialnym kaplic Matki Bożej. Prosimy już się zapisywać – gdyż będzie ograniczona ilość osób.

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO HISZPANII, PORTUGALII I FRANCJI – program

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 2: PRZEŁĘCZ BRENNERO Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3: AWINION  Przejazd do Awinionu. W programie zwiedzania: Pałac Papieży oraz słynny Most St. Benezet na Rodanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie bazyliki Różańca Świętego, bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: LOURDES Całodzienny pobyt w Lourdes do indywidualnego wykorzystania. Wieczorem udział w procesji ze świecami.  Nocleg.

DZIEŃ 6: BURGOS Przejazd do Burgos. Zwiedzanie katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: SANTIAGO DE COMPOSTELA Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie monumentalnej katedry św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela. Obiadokolacja.

DZIEŃ 8: FATIMA Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwość udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9: NAZARE – OBIDOS – ALCOBACA Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, targ warzywno-owocowy oraz niesamowite widoki na Dolne Miasto i Atlantyk. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Zwiedzanie Obidos – miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów. Następnie przejazd do miejscowości Alcobaca, zwiedzanie Opactwa Santa Maria de Alcobaca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 10: LIZBONA Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii: Starówka, zamek św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieża Belem i klasztor Hieronimitów. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 11: SALAMANKA – AVILA Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze słynnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Następnie przejazd do Avila (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy. Nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 12: MADRYT – SARAGOSSA Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Następnie przejazd do Saragossy. Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w bazylice del Pilar. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 13: MONTSERRAT – BARCELONA Po śniadaniu przejazd na Montserrat pobyt w klasztorze benedyktyńskim. Następnie zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii: Spacer słynną w całym mieście ulicą Rambla, katedra św. Eulalii, Pałacu Królewski (z zewnątrz), kościół Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego (wejście dla chętnych). Obiadokolacja. Nocleg na Costa Brava.

DZIEŃ 14: LA SALETTE Wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg. Obiadokolacja.

DZIEŃ 15: GENEWA Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze słynnym zegarem kwiatowym. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.

DZIEŃ 16: Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

 

ŚWIADCZENIA W CENIE PODSTAWOWEJ

  • 14 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czeskie Budziejowice x 1, Liguria x1, Lourdes x 3, ok. Burgos x 1, Santiago de Compostela x 1, Fatima x 2, ok. Salamanka x 1, Madryt x 1, ok. Saragossa x 1, Costa Brava x 1, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
  • Śniadania (14). Pakiet 14 obiadokolacji W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
  • Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek i DVD). W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
  • Ubezpieczenie KL do 15000 EUR, NW, CP i bagaż do 1000 zł.
  • Opieka pilota.
  • Opłata z tytułu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

 

ZA DOPŁATĄ

Gwarantowane miejsce w pokoju jednoosobowym: 1400 PLN/os

 

WYDATKI PROGRAMOWE

Wstępy + przewodnicy miejscowi + taksy klimatyczne + zestawy słuchawkowe około 120 euro.

UWAGA: Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.

Kod Data wyjazdu* Data powrotu* Cena w PLN
PFL 01 29.06.2019 14.07.2019 4195zł

* UWAGA: jest brany pod uwagę także wcześniejszy wyjazd, tj. od 22.06 do 07.07. – decyzja będzie podjęta w zależności od zapisanych osób.

 Zapisy (tylko do 28 lutego) i wszelkie informacje w kancelarii parafialnej w Rawie Maz. – „Duży kościół”

tel. 46- 814 22 37 lub 600365799   e-mail         kancelaria@parafia.rawa-maz.pl