III NIEDZIELA ZWYKŁA– 27.01.2019 r. – OGŁOSZENIA

 1. Zapraszamy na godz. 17.30 na ostatni „Wieczór kolędowy” – kolędy i pastorałki wykona zespół „Tchnienie Boga” a podczas Mszy św. o 11:30 wystąpią uczniowie ze Społecznego Ogniska Muzycznego.
 2. Dziękujemy każdemu, kto nam pomógł w przygotowaniu i poprowadzeniu Spotkania Młodzieży w ramach wczorajszej Panamy w Rawie Mazowieckiej.
 3. W tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 28.01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Jest to także dzień imienin ks. Tomasza, Będziemy się za niego modlić podczas Mszy św. o 18.00

– w czwartek – 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosko.

– w sobotę – 02.02. – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. (7.00, 8.45, 10.00 i 18.00) błogosławimy gromnice, które podczas burz wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. To święto jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich, także myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach i Pustelniku – o. Leszku. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i sobota miesiąca. W I-szy piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9.00, będzie też dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o godz. 30 a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17:45. W sobotę zaś po Mszy św. o 7:00.
 2. W ubiegłą niedzielę na Tacę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 11 094,37 PLN – Bóg zapłać. Nasze prace można także wesprzeć przekazując 1% za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji trzeba koniecznie dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.”. Ministranci przed kościołem rozdają ulotki o tej możliwości.
 3. W klasztorze Ojców Pasjonistów będzie można dzisiaj obejrzeć film „Ostatnie wezwanie” o godz. 19:30.
 4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych, który będzie 23 lutego Skierniewicach – szczegóły na plakacie.
 5. Siostry Nazaretanki zapraszają wszystkich chętnych na pielgrzymkę Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny  do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 2 marca. Gościem specjalnym będzie ks. dr Marek Dziewiecki. Koszt przejazdu i pobytu dorośli 75 zł, dzieci 60 zł. Bliższe informacje oraz zapisy wraz z wpłatą do końca stycznia w zakrystii.
 6. Planujemy także na początku wakacji parafialna pielgrzymkę do Hiszpanii, Portugalii i Francji (odwiedzimy m.in.: Fatimę, Lourdes i La Salette). Będziemy chcieli przywieźć figury Matki Bożej do planowanych w ogrodzie kaplic Matki Bożej. Prosimy już się zapisywać – gdyż będzie ograniczona ilość osób.
 1. Porządek kolędy:

Poniedziałek 28.01       – godz. 16.00     ul. Konstytucji 3 Maja domki, Konstytucji 3 Maja blok 15, i ul. Mickiewicza

Wtorek 29.01               – godz. 16.00      Pl. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Parkowa, Pl. Wolności, ul. Niepodległości blok 1

 Środa 30.01                  – godz. 16.00     ul. Łowicka, Skierniewicka, Murarska, Miodowa, Jasińskiego, Piekarska, Żytnia, Podmiejska, Wałowska

Czwartek 31.01            – godz. 16.00      ul. Przechodnia, Południowa, Krakowska oraz ul. Niepodległości blok 2,3,4

Piątek 01.02                  – godz. 16.00       ul. Niepodległości blok 5,6,7,11 oraz ul. Niepodległości Domki i ul. Zwolińskiego blok 8 B

Sobota 02.03                – godz. 9.00       Ścieki, oraz ul. Piaskowa i Sadowa

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” – dodatkiem jest płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. Jest także „Niedziela”.
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Piotrowskiej z Pasieki Wałowskiej, +Heleny Wolskiej z ul. Solidarności i +Bogdana Milczarka z ul. Willowej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …