UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI – 06.01.2019 r. – OGŁOSZENIA

  1. Obchodzimy dzisiaj – Uroczystość Objawienia Pańskiego w tradycji znaną jako Trzech Króli. Mędrcy, którzy przybyli do Jezusa złożyli dary. Wedle tradycji były nimi: złoto – symbol godności królewskiej, kadzidło – godności kapłańskiej, mirra – symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela. Jednocześnie był to wyraz wiary w Chrystusa prawdziwego człowieka (mirra), prawdziwego Boga (kadzidło) oraz króla (złoto).
  2. Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła i wody. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania K+M+B oraz aktualny rok. Litery te, interpretuje się jako inicjały trzech króli. W średniowieczu odczytywano to inaczej. Napis “C+M+B” (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) wyrażał błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! (Christus mansionem benedicat). Kreśląc te litery pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju i umieśćmy go na naszych drzwiach.
  3. Ministranci przed kościołem rozprowadzają kredę i kadzidło – dzięki waszym ofiarom będą mogli mieć wakacyjny wyjazd.
  4. Dzisiejszymi ofiarami na tacę będziemy mogli pomóc misjom.
  5. Dzisiaj odbędzie się w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30. A od 16:00 w kościele w Boguszycach będzie Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.
  6. Dzisiaj w I-szą niedzielę miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań z naszej parafii do kapłaństwa i do życia zakonnego – uczynimy to szczególnie o godz. 17.30.
  7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia.
  8. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ostatnim tygodniu w czasie kolędy za dar wspólnej modlitwy, ofiary i okazaną życzliwość. I podajemy porządek kolędy na kolejne dni:

Poniedziałek  07.01 – godz. 16.00       Oś. Solidarności 5 i 12.

Wtorek  08.01         – godz. 16.00             Oś. Solidarności 3 Solidarności 9

Środa 09.01 – godz. 16.00                           Oś. Solidarności 6 Solidarności 2B , Solidarności „domki”

Czwartek 10.01 – godz. 16.00                      ul. Konopnickiej, Żmichowskiej, Orzeszkowej, Tuwima

Piątek 11.01 – godz. 16.00                           ul. Żeromskiego, Sienkiewicza, Krasickiego

Sobota 12.01 – godz. 9.00                            ul. Tulipanowa, Kaczeńcowa, Różana,

                                                            Przemysłowa oraz  Prusa

  1. U ministrantów przed kościołem do nabycia prasa katolicka.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: +Marianny Nowakowskiej z ul. Solidarności, +Barbary Kosela  z ul. Tomaszowskiej i +Stanisława Firek z ul. Zwolińskiego. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …