NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018 r. – OGŁOSZENIA

 1. Dziś obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Także siostry nazaretanki obchodzą dzisiaj swoje święto i odnawiają śluby zakonne. Na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo z Kolędami. Rozpocznie ono cały cykl niedzielnych „Wieczorów kolędowych” – dzisiaj kolędy wykona Orkiestra OSP – szczegóły są na plakacie.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 3. Jutro kończy się rok 2018, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynno-błagalną. W jej trakcie odśpiewamy hymn: Te Deum, Wtedy też i w Nowy Rok wysłuchamy sprawozdania z funkcjonowania parafii.
 4. W Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, msze św. wg. porządku niedzielnego (UWAGA: nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu). Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. W tym dniu będziemy się także modlić za śp. Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego, szczególnie podczas mszy św. o godz. 10:00.
 5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. będą wg porządku niedzielnego, ofiarą na tacę będziemy mogli pomóc misjom.
 6. Wtedy też odbędzie się w naszym mieście VI Orszak Trzech Króli. Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Przyjdźcie z waszymi dziećmi, zachęćcie bliskich! Warto założyć korony czy inne stroje, aby było barwnie i kolorowo, pośpiewamy kolędy, zjemy coś ciepłego a przede wszystkim pobędziemy razem ciesząc się z narodzin Jezusa. Szczegóły programu są na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Dzieci z naszych szkół, które będą brały udział w Orszaku zapraszamy do przyjścia na Msze św. o 11:30. Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30. U nas zaś podczas Mszy św. o godzinie 00 a po jej zakończeniu przed kościołem, kolędy będzie grała Orkiestra OSP w Rawie Maz. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed nasz kościół przewidziany jest po 14.00.
 7. Tego samego dnia w kościele w Boguszycach odbędzie się o 16:00 XII Powiatowy Koncert Kolęd i Pastorałek.
 8. Kontynuujemy Kolędę. Informujemy, że wodę święconą można pobrać z naczynia umieszczonego przy wejściu, gdyby ktoś nie miał kompletu kolędowego (krzyż z lichtarzykami, kropidło) to można je nabyć w kancelarii. Prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się być podczas tego spotkania. Należy przygotować na stole: krzyż, świece, Pismo Św. i wodę święconą. Jest pięknym zwyczajem, że po księdza wychodzi gospodarz, tak, aby ksiądz nie musiał domyślać się, czy ktoś jest w domu i czeka na kolędę. Prosimy o przysyłanie pojazdów po kapłanów. Dziękujemy za składane ofiary – bardzo są nam potrzebne na opłacenie faktur związanych z remontem.

 

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

 

Poniedziałek  31.12  – godz. 9.00                 Lutkówka, Huta Wałowska, Janolin, Stary

                                                            Dwór, Pasieka Wałowska

Środa 02.01            – godz. 16.00      Oś. Solidarności bl. 4 i 10.

 

Czwartek  03.01      – godz. 16.00      Oś. Solidarności bl. 11 i 17.

Piątek 04.01             – godz. 16.00      Oś. Solidarności bl. 3A,  18,  18A.

Sobota 05.01           – godz. 9.00                  Wałowice, Kolonia Wałowice, Niwna – Sucha

 

 

 1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. A wieczorem o 17.30 będziemy się modlić w intencji osób powołanych z naszej parafii i o powołania.
 2. W I-szy piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9.00, będzie też dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o godz. 30 a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17:45. W sobotę zaś po Mszy św. o 7:00. UWAGA młodzież przygotowująca się do Bierzmowania – w ten piątek nie ma spotkania podczas adoracji.
 3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Jana Gałki z Brzezin i +Jana Choińskiego z ul. Tomaszowskiej. Za nich, za śp. Ks. prałata Mieczysława i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …