IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 r. – OGŁOSZENIA

 1. Dziś IV niedziela adwentu. Zapraszamy o godz. 17.30 na Nabożeństwo Różańcowe.
 2. Zapraszamy na Jasełka po Mszy św. o 18:00, które przygotowała nasza młodzież.
 3. Jutro w Wigilię zapraszamy o 6.50 na ostatnie roraty. Wieczorem nie będzie mszy św. o 18.00. Zapraszamy zaś na 23.30 na kolędowe oczekiwanie przed Pasterką. Prosimy, aby zadbać o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech ona się zacznie od pierwszej gwiazdy, kiedy to dziecko może zapalić święcę Caritas na wigilijnym stole. Po znaku krzyża należy odczytać fragment ewangelii o narodzinach Jezusa, następnie warto odmówić wspólny pacierz: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i modlitwę za zmarłych. Wspólnie zaśpiewajmy kolędę, po której będzie dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Po wieczerzy zaś i rozdaniu prezentów warto wspólnie pośpiewać kolędy.
 4. W I-szy i II-gi dzień Świąt nie będzie Mszy św. w kaplicy cmentarnej o 8:00.
 5. Ze względu na święta a później kolędę od jutra nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o 17:00. Ale zachęcam by po świętach trwać na modlitwie przed Panem Jezusem, który jest w Tabernakulum i modlić się na różańcu w ramach naszego remontowego szturmu do nieba.
 6. Można jeszcze przed kościołem u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny a w zakrystii poświęcony opłatek.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na Tacę inwestycyjną. We wtorek wspólnie z ks. Jakubem, p. Robertem Nowakiem – społecznym inspektorem oraz panią konserwator z Łodzi odwiedziliśmy pracownię konserwatorską pod Krakowem gdzie kończą prace przy ostatnim ołtarzu bocznym – ta wizyta pozwoliła nam zobaczyć z jakim kunsztem są odnawiane nasze zabytki. W tym tygodniu ustawiono nowy marmurowy ołtarz i pulpit. Także przywieziono część nowych dużych ławek, będzie ich w sumie 22 z tego 19 szt. już ma fundatorów.
 8. Pragnę przy tej okazji bardzo podziękować senatorowi Rafałowi Ambrozikowi i p. marszałkowi Grzegorzowi Wojciechowskiemu za pomoc w poszukiwaniu dodatkowych funduszu dla zgromadzenia wkładu własnego – przed nami trud zebrania jeszcze 1 800 tys. zł., aby pokryć ostatnie faktury, które są przed nami za końcowe prace. Popatrzcie, że to jest i tak nasz wielki sukces wręcz cud, że przy pracach, które kosztowały prawie 22 miliony a my jako parafia musieliśmy zapewnić 7 milionów i jakoś dzięki Bogu i dobrym ludziom płacimy regularnie wszystkie faktury a teraz pozostało już nam tak niewiele. Bogu niech będą dzięki i św. Józefowi
 9. Podziękowanie kieruję także dla p. Roberta Nowaka, który ze swoimi pracownikami ostatnio zakopał kabel przez całą długość cmentarza, tak, abyśmy w przyszłości mogli nagłośnić cały teren. Zresztą p. Robert pomaga mi bardzo i remoncie i w wielu innych sprawach.
 10. Paweł organizuje zimowy wyjazd w ferie na narty w dniach od 10 do 16 lutego dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Zainteresowani więcej informacji mogą uzyskać u ks. Pawła.
 11. Polecam na święta podwójny numer tygodnika Niedziela (jest dołączona płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego i Kalendarz oraz śpiewnik z kolędami – cena numeru wynosi 10 zł.) Świąteczny podwójny numer Gościa Niedzielnego kosztuje 8 zł. Młodzież nasz rozprowadza też kolejny numer Gazetki parafialnej.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Anny Kaflik z ul. Konstytucji 3 Maja, +Jana Kłosa z ul. Słowackiego, +Bogumiły Rataj z ul. 1 Maja, +Barbary Lewandowskiej z ul. Solidarności, +Piotra Nowaka z Podlasu i +Marka Olszaka z ul. Tuwima. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …