III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018 R. – OGŁOSZENIA

 1. Dziś III niedziela adwentu nazywana „radosną” – „gaudete”. Zapraszamy o godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele remontu. Ostatnio mieliśmy dużo dyskusji z Wykonawcą prac odnośnie tynków, ale ostatecznie został podpisany Anex, który przedłuża prace remontowe do maja, tak aby elewacje były robione na wiosnę a nie w zimę! Aktualnie konserwowany jest prospekt organowy, w czwartek zaś zostanie przywieziony nowy kamienny ołtarz do Mszy św. i pulpit do czytań. W minionym tygodniu przywiezione zostały już ołtarze boczne – będą składane po przerwie świątecznej, są także odnowione bardzo ładnie konfesjonały a na Święta pojawi się też cześć dużych ławek. Podczas ostatniego spotkania z Radą Ekonomiczną rozmawialiśmy m.in. o posadzce, która bardzo się podoba naszym parafianom. Usłyszałem także, że ktoś mówił, iż to są płytki a nie marmur. Pamiętacie jak na początku roku były przedstawiane rożne próbki kamienia: granit i marmur i wspólnie wybieraliśmy jego rodzaj. Potem konserwator zdecydował, że mamy wykonać posadzkę z marmuru hiszpańskiego: Crema Marfil i Nero Marquina. Również na jego zalecenie marmur ten został położony w wersji „antykowanej” aby się nie błyszczał jak na sali balowej. W wejściu do kościoła jest zaś położony granit, bo jest wytrzymalszy na piasek i sól – ale może tam być ślisko stąd wielka prośba, abyście wchodząc bardzo uważali.
 3. Oprócz ofiar – prosimy o wspieranie prac modlitwą w ramach „remontowego szturmu do nieba” –pod chórem są karteczki z informacją – prosimy je wziąć i przekazać innym.
 4. W piątek po Mszy św. o 18.00 będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta Bożego Narodzenia.
 5. W sobotę ostatnie roraty zapraszamy na 6:50 szczególnie dzieci gdyż wtedy rozdamy im nagrody.
 6. Osoby głuchonieme zapraszamy za tydzień w niedzielę na godz. 16:30 do kościoła. Będzie dla nich okazja do spowiedzi a potem Msza św. oraz spotkanie przy opłatku.
 7. Mając na uwadze duchową troskę o młode pokolenie, serdecznie zapraszamy do modlitwy za dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Pod chórem można wylosować karteczkę z imieniem konkretnej osoby i otoczyć ją oraz jej rodzinę codzienną modlitwą do dnia przyjęcia sakramentu.
 8. Do jutra prosimy przynosić „Torby miłosierdzia”, które rozdamy potrzebującym.
 9. Przed kościołem osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają Świece Caritas. Tam też można nabyć opłatki na stół wigilijny
 10. Zaś u ministrantów można nabyć przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny.
 11. Skauci Europy przed kościołem rozprowadzają kalendarze harcerskie, zapraszamy do ich wsparcia.
 12. Paweł organizuje zimowy wyjazd w ferie na narty w dniach od 10 do 16 lutego dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy gimnazjum. Zainteresowani więcej informacji mogą uzyskać u ks. Pawła.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym artykuł o wprowadzeniu relikwii św. Stanisława Papczyńskiego do naszej parafii oraz płyta z kolędami Jest także tygodnik Niedziela.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:  +Genowefy Bandurskiej z Osady Dolnej, +Jana Kucharskiego z Chrust, +Marianny de Wille z ul. Zwolińskiego, +Czesława Galińskiego z Pukinina,  +Zdzisława Sojan z Pl. Piłsudskiego, +Anny Kierner z ul. Tomaszowskiej i +Marii Czech z ul. Zwolińskiego. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …