I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 R. – OGŁOSZENIA


 1. Dzisiejszą I niedzielę adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, towarzyszyć nam będzie hasło: „W mocy Bożego Ducha”. Większość z nas otrzymało sakrament bierzmowania, ale czy czuję moc Ducha św.? Czy jestem silny wiarą? Zachęcam, aby w tym roku poświeconym Duchowi św. uczestniczyć w poniedziałkowej Mszy św. o Duchy św. i adoracji. Święta Miriam – zwana „Małą arabką” usłyszała Głos Boży: ”Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że … ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył we Mszy świętej o Duchu Świętym, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią… A na dowód tego ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę świętą, albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy świętej nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach”.
 2. O 17.30 będzie nabożeństwo eucharystyczne połączone z Nowenną przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Nasza młodzież i wolontariusze zbierają przed kościołem na domek holenderski dla Pani Alinki – naszej parafianki z ul. Kościuszki. Bardzo proszę o hojne ofiary. Bóg zapłać tym wszystkim dobrym ludziom, którzy widzą ludzkie potrzeby i niosą pomoc.
 4. UWAGA: ze względu na prowadzone prace w kościele Msze św. w dni powszednie będą rano o 6:50 (roraty) i o 7:30 (nie będzie o 8:00)) a popołudniu bez zmian.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek – 4.12 – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – wszystkim Basiom i innym solenizantom składamy serdeczne życzenia i modlitwę.

– w czwartek – 6.12 – wspomnienie św. Mikołaj Bp.

– w piątek – 7.12 – wspomnienie św. Ambrożego Bp.

 1. W sobotę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przeżywamy nasz parafialny odpust. Rano o 6:30 będą śpiewane Godzinki a po nich Msza św. (nie ma rorat bo uroczystość), później będą Msze św. o: 8:45, 10:00, 11:30 i o 18:00. Główna Msza św. odpustowa wraz z nabożeństwem eucharystycznym będzie o 18:00 – rozpocznie się ona od uroczystego wprowadzenia do naszej parafii relikwii św. o. Stanisława Papczynskiego założyciela ks. Marianów. Wczoraj grupa naszych parafian wraz z x. Tomkiem przywiozła je z sanktuarium w Górze Kalwarii. Eucharystii będzie przewodniczył Prowincjał tego zgromadzenia. Podczas tej Mszy św. będziemy także modlić się za s. Miriam Olszewska – przełożoną sióstr nazaretanek z racji imienin.
 2. Dzielę się radością z wielkiego sukcesu naszej parafii. Pamiętacie nasze prośby o wspieranie Wnioskówa. do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego? Otóż obydwa wnioski parafialne otrzymały w swoich kategoriach największą ilość głosów. Bardzo dziękuję każdemu, kto się natrudził przy przygotowaniu naszych wniosków oraz tym wszystkim, którzy głosowali na nie a jeszcze bardziej tym, którzy nie szczędząc swojego czasu jeździli po parafiach i w innych miejscach zbierali te głosy poparcia. Było warto ! W sumie bowiem na zamierzone dzieła otrzymamy 640 624,00 PLN. Dziękuję też księżom proboszczom i kapłanom z innych wspólnot i parafii, którzy pomogli zebrać potrzebne głosy. Każdy z Was jest Ojcem tego sukcesu, który zaowocuje ubogacającymi nasz region i województwo projektami. Jako zadanie wojewódzkie został wybrany projekt pt.: Rawska Korona Spotkań z Kulturą – bogactwo województwa łódzkiego, który zdobył 6 859 punktów (przy tej kategorii 1 punkt = 1 głos) a drugi w kolejce projekt otrzymał 5 091 punktów. Jako zadanie z Subregionu Wschodniego został wybrany projekt pt.: Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu, który otrzymał 20 303 punktów (drugi w kolejce projekt otrzymał 16 010 punktów).
 3. Bardzo dziękuję naszym druhom strażakom z OSP w Rawie Maz. i paniom z parafii za pomoc tydzień temu w przygotowaniu kościoła.
 4. Jutro podczas Mszy św. o 18:00 i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąc modlimy się z nowożeńców. Zapraszamy pary małżeńskie z minionych 12 miesięcy ale też i inne.
 5. Od jutra rozpoczynamy roraty – specjalne Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej Zapraszamy dzieci z lampionami codziennie na godz. 6:50. Dla dzieci będzie konkurs roratni i na najpiękniejszy lampion wykonany osobiście. Prosimy, aby zamiast świec przynosić białe wkłady lub znicze.
 6. W I-szy czwartek miesiąca – o 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu zaś o 17:30 modlitwa w intencji nowych powołań i za osoby powołane z naszej parafii.
 7. W I-szy piatek miesiąca Msze św. jak zwykle. Kapłani udadzą się także do chorych a wieczorem w wigilię odpustu – o 19:00 będzie specjalne Nabożeństwo ku czci Bogurodzicy zwane Akatystem. Prosimy! Zaproście innych na te niezwykłą modlitwę.
 8. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Józef Zwoliński z Cielądzaszczegółowy plan rekolekcji jest na Tablicy ogłoszeniowej. Nie ma w rekolekcje Mszy w kaplicy
 9. W kolejne dni rekolekcji będziemy mieli 40 godzinne nabożeństwo – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zachęcam bardzo do tej modlitwy uwielbienia Pana Jezusa.
 10. Podczas dzisiejszych Mszy św. święcimy opłatki przygotowane przez SS. Bernardynki. Zachęcam, aby zaopatrzyć się w poświecone opłatki a nie zakupione niewiadomo od kogo! Do każdego z opłatków jest dołączony list od ks. Proboszcza. Opłatki będą przynosić do naszych domów przedstawiciele naszej parafii posiadający specjalne upoważnienie. Można też będzie później nabyć opłatki w kancelarii i w zakrystii. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na remont kościoła.
 11. Pod chórem można wziąć „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu darami będą przekazane osobom potrzebującym.
 12. Trwają zapisy na Nocne czuwanie na Jasnej Górze. Szczegóły na Tablicy.
 13. Rawski Oddział NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze zaprasza na mszę św. w intencji wszystkich poległych, pokrzywdzonych i prześladowanych przez władzę PRL – u. z racji 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Msza św. będzie sprawowana w kaplicy Chrystusa Króla 9 grudnia o godz. 12.00.
 14. Zapraszamy  na ciekawy religijny film kinowy pt. „Dotknij nieba”, którego projekcja odbędzie się w kinie w MDK w piątek 14 grudnia o g.19,00.
 15. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 16. We wtorek,  zmarł w wieku 93 lat, w 59. roku kapłaństwa ś.p. Ks. Ludwik Jóźwik, który przez wiele lat przyjeżdżał do naszej parafii z posługą duszpasterską. W Jego intencji będziemy się modlić u nas w kościele 8 grudnia podczas Mszy św. odpustowej o godz. 11:30. Za Jego duszę oraz za zmarłych w tym tygodniu: +Genowefy Woźniak z Wałowic, +Zdzisława Nagórka z ul. Słowackiego pomódlmy się: Wieczny odpoczynek….