Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 r. – OGŁOSZENIA

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla w całej Polsce dokonujemy aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Słowa tego Aktu wypowiemy podczas każdej Mszy św. Niech to nie będą tylko słowa, ale zdecydowana wola i decyzja życia zgodnego z nauką Chrystusa. Można uzyskać odpust za odmówienie słów tego Aktu Poświecenia.
 2. Zapraszamy dzisiaj o 19:00 na niezwykły koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości : „Wolność krzyżami się mierzy”. Teksty i pieśni do niego wybrał ks. Biskup Józef Zawitkowski, któremu złożymy życzenia z racji 80 urodzin, gdyż będzie przewodniczył o 18:00 Mszy św. Warto naprawdę przyjść !
 3. W piątek – 30.11. przypada święto św. Andrzeja Ap., zachęcamy do modlitwy za solenizantów a szczególnie za naszego Biskupa Andrzeja F. Dziubę.
 4. W tym tygodniu także przypadnie I-sza sobota miesiąca. Wtedy też – 1 grudnia będzie pielgrzymka do Góry Kalwarii po relikwie św. o. Stanisława Papczyńskiego – są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd będzie o 8:30 sprzed Urzędu Miasta.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na nasze łowickie Seminarium Duchowne.
 6. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 7 536,55 PLN. Cieszymy się z powrotu do naszego kościoła, ale pamiętajmy, że remont nadal trwa ! W kolejne tygodnie będą nam przybywały ołtarze, ławki i reszta wyposażenia. Można w bocznej nawie zobaczyć odrestaurowaną ambonę, która czeka na ustawienie. Na ścianach wiszą już nowe głośniki. Prace zmierzają do finału, ale nadal potrzebujemy waszej pomocy i modlitwy. Proszę włączmy się w remontowy szturm do nieba, np.: w codzienną adorację od 17:00 do 18:00.
 7. Dzisiaj parafia Chrystusa Króla zaprasza na swój odpust.
 8. W czwartek (29.11.) rozpoczniemy Nowennę przygotowująca do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, kiedy to będziemy obchodzić nasz odpust.
 9. Zapraszam Radę Duszpasterską na spotkanie w czwartek na 20.00.
 10. Siostry nazaretanki zapraszają w sobotę na odpust do Roszkowej Woli. Mszę św. o 12.00 odprawi tam ks. bp. Wojciech Osial.
 11. Burmistrz Miasta zaprasza wszystkie dzieci za tydzień w niedzielę na spotkanie z Jedynym Prawdziwym Królem prezentów – Mikołajem, która będzie w naszym MDK od godz. 14.00. Wśród atrakcji: spektakl teatralny, goraca czekolada renifery i wiele innych.
 12. Ogólnopolska Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Nocne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 8 na 9 grudnia – zapisy w kancelarii. Szczegóły na Tablicy.
 13. Młodzież rozprowadza kolejny numer gazetki parafialnej „Genesis” –  wesprzyjmy ich pracę. Warto także sięgnąć do Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Wiesława Czecha z Nowego Yorku. Za niego i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …