XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. Zapraszamy na modlitwę Nowenną przygotowującą do wspomnienia bł. Marii od Panna Jezusa Dobrego Pasterza dzisiaj o 17:30.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek – 20.11 – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

– w środę – 21.11 – wspomnienie Ofiarowania NMP;

– w czwartek – 22.11 – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej Pamiętamy o p. organiście oraz naszym chórze „Nazaret”
i zespołach muzycznych („Tchnienie Boga”, „Kropeczki” i zespole młodzieżowym);

– w niedzielę – 25.11 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ten dzień nasze siostry nazaretanki obchodzą wspomnienie swojej założycielki – bł. Marii od Panna Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej). Codziennie modlimy się Nowenną a w niedzielę o podczas Mszy św. 7:00 będzie modlitwa za pośrednictwem Błogosławionej w intencjach złożonych podczas nowenny i za siostry nazaretanki.

 1. Dzisiaj w ostatnim miesiącu Nowenny przygotowującej naszą parafię do przyjęcia relikwii św. o. Stanisława Papczyńskiego – gościmy marianina Jarosława Hybzę z Lichenia, który mówił o pomocy duszom cierpiącym w czyśćcu. Przypominam przy okazji, że 1 grudnia wyjeżdżamy z pielgrzymką do Góry Kalwarii po relikwie tego świętego, nawiedzimy także sanktuarium maryjne w Lewiczynie. Wyjazd będzie o 8:30 spod Urzędu miasta.
 2. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości za tydzień w niedzielę zapraszamy na koncert w naszym kościele : „Wolność krzyżami się mierzy”. Teksty i pieśni wybrał ks. Biskup Józef Zawitkowski, któremu złożymy życzenia z racji 80 urodzin, gdyż będzie przewodniczył wtedy u nas Mszy św. o 18:00. Po niej będzie koncert. Prosimy przekażcie tę informację jak najszerzej.
 3. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 modlimy się za dobrodziejów naszego remontu oraz za wszystkich wspierających nasze prace. Prosimy o modlitwę w intencjach prac remontowych – nasz „szturm modlitewny” trwa. I dodam radosną informację, że do kościoła powrócimy już od najbliższej niedzieli. Jest już on ogrzewany bowiem rozpoczęto w nim instalowanie pierwszych ołtarzy. Popatrzcie również na układany chodnik przy kościele, trwa remont ogrodzenia i inne prace wewnątrz naszych obiektów.
 4. Stowarzyszenie Chrześcijanin 24H zaprasza dzisiaj o godz.19.30.na spotkanie z Markiem Kozłowskim – ojcem trójki dzieci, nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, który opowie jak tworzyć życiodajną więź ze swoim dzieckiem, by w rezultacie być dla niego autorytetem. Spotkanie odbędzie się u O.O. Pasjonistów.
 5. Spotkanie dla KŻR będzie jutro po Mszy św. wieczornej.
 6. Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Wolontariatu EMAUS, która jest w naszej parafii i niesie pomoc osobom samotnym i chorym, odwiedzając ich i modląc się za nich. Bardzo potrzebujemy nowych chętnych – młodzież i dorosłych, bowiem jest wiele osób proszących o wolontariuszy. Spotkanie będzie w środę o 19:00 w Sali przy dzwonnicy.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia na rocznicę powstania Radia Maryja – szczegóły na Tablicy.
 8. Warto zakupić u ministrantów Gościa Niedzielnego oraz tygodnik Niedziela.
 9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Mariana Juszczaka z ul. Nowej i +Wandy Lewandowskiej  z ul. Kaczeńcowej. Za nich, za zmarłych, którzy wspierali nasze prace remontowe oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …