XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.11.2018 r.

 1. Dzisiaj o 17:30 Nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w piątek – 09.11 –  święto rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej;

– w piątek – 10.11 –  wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora K-ła;

– w niedzielę – 11.11 –  Uroczystość św. Wiktorii – patronki Diecezji. Wtedy również obchodzimy Święto Niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy za naszą Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie oraz o tych, którzy dla niej poświęcali i poświęcają swój trud i zdolności. Tym bardziej, że w tym roku przypada okrągła rocznica 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Burmistrz Miasta
p. Dariusz Misztal zaprasza do udziału we Mszy św. o godz.: 10:00 w intencji Ojczyzny. Prosimy o przybycie pocztów sztandarowych, będzie nam towarzyszyła nasza orkiestra OSP. Po Mszy św. orkiestra oraz poczty sztandarowe przemaszerują pod Urząd Miasta, gdzie będzie dalsza część uroczystości patriotycznych. Prosimy, aby wywiesić w tym dniu flagi narodowe, niech będą one wyrazem dumy z wolnej Ojczyzny. Jeśli ktoś potrzebuje to flagi można nabyć w kancelarii.

 1. Dzień 11 listopada to także święto patronki diecezji łowickiej – św. Wiktorii.
  W Łowiczu z tej okazji odbędzie się procesja z Jej relikwiami i Msza święta.
 2. Dzisiaj wybierzemy Burmistrza naszego miasta. Módlmy się o mądry wybór takiego Burmistrza, który będzie służył całej społeczności i dbał o dobro naszego miasta.
 3. Przypominam o „remontowym szturmie do nieba”. Prosimy pobrać ulotki
  z informacją oraz podjąć konkretną formę udziału w tym duchowym wspieraniu naszych prac, może to być np. modlitwa w wybrany dzień tygodnia podczas godzinnej adoracji od 17:00. Tymczasem czekamy na powrót do naszej świątyni. Aktualnie trwa czyszczenie i malowanie jej wnętrza, jest już położona marmurowa posadzka a niedługo zaczną przywozić do złożenia ołtarze. Jak widzicie prowadzone są prace tynkarskie przy elewacji kościoła i kolegium. Także wewnątrz są układane posadzki na klatkach schodowych i bibliotece. Wkrótce będzie montowana winda dla osób niepełnosprawnych. Bardzo ładnie zostało przygotowane wnętrze dzwonnicy gdzie poddano odnowieniu ceglane ściany i wybudowano drewnianą klatkę schodowa i podesty dla zwiedzających – można wspiąć się aż pod sam dach dzwonnicy i obejrzeć stamtąd panoramę miasta i okolic. Trwają prac nad przygotowaniem krypt do zwiedzania. Z własnych środków odnawiamy ogrodzenie kościoła – dzięki pomocy parafianina p. Władysława Matyszczaka. Bardzo dziękuję także p. kierownikowi z firmy FAM Adamowi Tatarek za ocynkowanie i pomalowanie starych i zniszczonych przęseł a za piaskowanie p. Pawłowi Baran naszemu parafianinowi (można obejrzeć jak pięknie wyglądają teraz odnowione metalowe przęsła). Wczoraj dzięki życzliwości
  Zygmunta Lechowskiego zostało przywiezione aż spod Krakowa ponad 50 ton kostki granitowej, która będzie układana wzdłuż kościoła jako chodnik prowadzący do kaplicy Dusz Czyśćcowych. Prace nad tym i nad całym zagospodarowaniem terenu parafialnego rozpoczną się jutro. Bóg zapłać Wam za każdą pomoc i życzliwość.
 4. Zapraszamy jutro na Mszę św. o Duchu św. o 18.00 i cotygodniową adorację. Bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – zwana „Małą arabką” powiedziała: „ że ci wszyscy, którzy będą uczestniczyć w takiej Mszy św., otrzymają szczególne łaski i światła”. Będziemy się także modlić za małżeństwa, które u nas zawarły ślub w ostatnim roku.
 5. W sobotę 1 grudnia udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, aby stamtąd przywieźć relikwie tego świętego, który mieszkał w naszym kolegium. Zapisy są w kancelarii.
 6. Nasz organista zaprasza osoby do Chóru parafialnego – szczególnie mężczyzn gdyż brakuje takich głosów.
 7. Prosimy sprawdzić na Tablicy lub na stronie internetowej parafii poprawność podanych nazwisk zmarłych polecanych we Mszy św. listopadowej i w wypominkach. Wypominki roczne napływają nadal stąd będą czytane od następnej niedzieli.
 8. Zachęcamy do lektury: Gościa Niedzielnego i „Niedzieli.
 9. Pamiętajmy, że do 8 listopada codziennie możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Tadeusza Lasota z ul. Konst. 3 Maja i +Stefana Woźniaka z ul. Ogrodowej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …