XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 17:15.
 2. Jak zwykle w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10:00 będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II i modlitwa nad parami małżeńskimi oczekującymi potomstwa.
 3. Tydzień temu z Tacy inwestycyjnej zebraliśmy kwotę: 11025 PLN. Bóg zapłać.
 4. W minioną niedzielę we wszystkich kościołach liczyliśmy wiernych. W naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych było: 734 mężczyzn i 1217 kobiet, co łącznie stanowi 1951 osób, tj. 16% osób z naszej parafii liczącej 11954 wiernych. Do Komunii Świętej przystąpiło: 293 mężczyzn i 728 kobiet, co łącznie daje 52% tych, co byli w kościele.
 5. Nasze prace remontowe trwają, ułożona już została posadzka w kościele i teraz tam będą czyścić wnętrze i malować, stąd musimy jeszcze pozostać w namiocie – pewnie do końca listopada. Ponieważ będzie układana teraz posadzka w zakrystii to Msze codzienne i rano i wieczorem też będą w namiocie. Jest chłodno, ale ofiarujmy Panu Bogu te nasze trudności. Prosimy o wyrozumiałość.
 6. Są jeszcze do nabycia znicze Caritas (3 zł) oraz Kalendarze Diecezjalne (5 zł).
 7. W środę zapraszamy na tradycyjne, piękne nabożeństwo: “Noc Świętych”. Rozpocznie się ono o godzinie 19:00 tutaj w naszej kaplicy uroczystym wprowadzeniem relikwii. Następnie wyruszymy z procesją świętych a potem rozpocznie się uwielbienie. Jest to również obowiązkowe spotkanie formacyjne dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. W czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w kaplicy namiotowej o godz.: 7:00, 8:45, 10:00 i o 18:00. Zaś na cmentarzu gromadzimy się w kaplicy cmentarnej na Mszy św. o godz. 12:00, która odprawią Proboszczowie rawscy. Po niej będzie procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych, szczególnie tych polecanych w wypominkach jednorazowych i za spoczywających na naszym cmentarzu. Procesja zakończy się przy krzyżu na nowej części cmentarza. W tym dniu zbieramy do puszek ofiary na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Łowiczu, w którym do kapłaństwa przygotowuje się także nasz parafianin.
 9. W piątek – 2 listopada – obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą w kaplicy namiotowej o godz.: 7:00 i 18:00. Zaś o godz. 8:00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy cmentarnej i po niej wyruszy procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.
 10. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 16:30 będzie Msza św. a o 17:30 nabożeństwo pierwszopiątkowe. Ze względy na dzień zaduszny kapłani nie odwiedzą tego dnia chorych. W nagłych przypadkach prosimy o indywidualny kontakt z kancelaria. W I-szą sobotę miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią loretańską.
 11. Przypominamy, że za nawiedzenie cmentarzy połączone z modlitwę za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny.
 12. Zachęcamy do zgłaszania zmarłych na tradycyjne całoroczne i jednorazowe wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Można to uczynić dziś w zakrystii                a w tygodniu w kancelarii, oraz na naszym cmentarzu parafialnym. Msze św. listopadowe będziemy odprawiali przez cały ten miesiąc o godz. 18.00. Wszystkich naszych wiernych zmarłych polecajmy w modlitwach pamiętając, że tylko w taki sposób możemy wspierać tych, którzy oczekują na pełnię radości w niebie !!!
 13. W tych dniach będziemy również porządkować groby zmarłych – jest to bardzo ważny znak naszej pamięci i wiary – Bóg zapłać tym wszystkim, którzy to czynią, dbając też     o groby innych, w tym kapłanów spoczywających na naszym cmentarzu.
 14. Administracja naszego cmentarza uprzejmie przypomina o potrzebie wnoszenia opłaty za groby. Brak takiej opłaty po upłynięciu 20 lat automatycznie pozwala na wydzierżawienie tego miejsca innym osobom.
 15. Dzisiaj przed kaplicą nasi strażacy zbierają podpisy w ramach budżetu obywatelskiego aby zakupić nowy sprzęt pożarniczy. Zachęcamy aby włączyć się w ten projekt, tak ważny również dla nas i naszego bezpieczeństwa.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, a młodzież rozprowadza także nowy numer naszej parafialnej gazetki.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby + Danuty Pawlikowskiej z ulicy Tomaszowskiej, + Piotra Serafina z ulicy Zwolińskiego i Michała Witczak z ulicy Zwolińskiego. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek…