Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2018 r.

  1. W dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane w kaplicy namiotowej o godz.: 7:00, 8:45, 10:00 i o 18:00. Zaś na cmentarzu gromadzimy się w kaplicy cmentarnej na Mszy św. o godz. 12:00, którą odprawią Proboszczowie rawscy. Po niej będzie procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych, szczególnie tych polecanych w wypominkach jednorazowych. Procesja zakończy się przy krzyżu na nowej części cmentarza. W tym dniu zbieramy do puszek ofiary na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne w Łowiczu, w którym do kapłaństwa przygotowuje się także nasz parafianin Mateusz Ender.
  2. Od dzisiaj przez cały miesiąc o godz. 18:00 będziemy odprawiali Msze św. listopadowe. Wszystkich naszych wiernych zmarłych polecajmy w modlitwach pamiętając, że tylko w taki sposób możemy wspierać tych, którzy oczekują na pełnię radości w niebie !!! Zachęcamy do zgłaszania zmarłych na tradycyjne całoroczne i jednorazowe wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Można to uczynić dzisiaj i jutro na naszym cmentarzu parafialnym oraz w kancelarii.
  3. Jutro we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą w kaplicy namiotowej o godz.: 7:00 i 18:00. Zaś o godz. 8:00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy cmentarnej i po niej wyruszy procesja żałobna z modlitwą za zmarłych i wypominkami jednorazowymi.
  4. W pierwszy piątek miesiąca o godzinie 16:30 będzie Msza św. a o 17:30 nabożeństwo pierwszopiątkowe. Ze względy na dzień zaduszny kapłani nie odwiedzą tego dnia chorych. W nagłych przypadkach prosimy o indywidualny kontakt z kancelaria.
  5. W I-szą sobotę miesiąca po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią loretańską.
  6. Pamiętajmy, że za nawiedzenie cmentarzy połączone z modlitwą za zmarłych
    do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny. Nawiedzając groby prosimy zatrzymać się przy grobach wojskowych, aby w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę pomodlić się za tych, którzy przyczynili się do tego.